2022’nin İlk PlayStation Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, 2022 yılındaki birinci State of Play etkinliğini duyurdu. Hususla ilgili olarak PlayStation Blog üzerinden bir açıklama yapan yetkililer, bu aktifliğin 3 Şubat Perşembe günü gerçekleştirileceğini duyurdular. Aktifliğin saati ise TSİ 01:00 olarak belirtildi. Pekala, Sony’nin aktifliği oyunculara neler vadediyor?

Açık konuşmak gerekirse 3 Şubat gecesi gerçekleştirilecek State of Play aktifliği, bir nebze sönük geçecek. Zira bu aktiflikte, sadece yaklaşmakta olan Gran Turismo 7 oyunuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilecek. Oyunseverler, aktiflik kapsamında Gran Turismo 7’nin 30 dakikalık bir oynanış videosunu izleme imkanı yakalayacaklar. Bu görüntüde oyunun PlayStation 5’teki manzara kalitesi ile oynanış detayları gösterilecek.

Gran Turismo 7, mart ayında piyasaya sürülecek

Sony, State of Play aktifliği ile ilgili detay vermekten kaçındı. Lakin Gran Turismo hayranlarına bu kadarcık açıklamanın bile yetebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü oyun, mart ayı içerisinde piyasaya sürülecek. Tanınan yarış oyununun geçmişteki popülaritesini düşündüğümüzde, Gran Turismo 7’nin dünya genelinde ün salacağını şimdiden belirtebiliriz.

Gran Turismo 7, ülkemizdeki oyunseverlerin canını sıkacak gibi görünüyor. Çünkü oyunun PlayStation 4 uyumlu versiyonuna sahip olmak istediğinizde, 599 TL‘yi gözden çıkarmak zorunda kalacaksınız. Oyunun PlayStation 5 takviyeli sürümü ise 699 TL karşılığında satın alınabilecek. Tekrar PlayStation 5 takviyesiyle gelen Dijital Deluxe isimli özel sürümün fiyatı ise 869 TL olarak açıklandı…

Gran Turismo 7 fragmanı:

YouTube video