Burak Yılmaz’ın ‘Anime İzletme’ Paylaşımı Tepki Çekti

Son yıllarda, anime olarak da isimlendirilen Japon animasyonlarının popülerliği kıymetli derecede arttı. Dünya genelinde milyonlarca insan, Japonya’ya has çizim sanatıyla çizilen ve ‘manga’ ismi verilen çizimlerin dizi yahut sinema sineması halinde uyarlanması sonucunda oluşan animasyonlara büyük ilgi ve hayranlık duyuyor.

Ancak birçok insan ise bu animasyonların içeriğinin insanlarda, bilhassa çocuklarda berbat sonuçlar oluşturabileceğine inanıyor. Artık de 36 yaşındaki ünlü futbolcu Burak Yılmaz, toplumsal medya üzerinden bu husus hakkında bir anime paylaşımı yaptı. Yılmaz’ın paylaşımı birçok beşerden reaksiyon topladı.

‘Anime izletme’

Fransa’nın Ligue 1 gruplarından Lille’de forma giyen ulusal futbolcu, Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir hikâyede ‘anime izletme’ ibarelerine yer verdi. 36 yaşındaki Yılmaz’ın bu paylaşımı yapma sebebinin ise bir ailenin 13 yaşındaki kızının anime tesirinde kalarak intihar ettiği argümanları olduğu söz edildi.

Anime, yani japon animasyonlarının çocukları makûs etkilediğini, onları intihara sürüklediğini düşünen ünlü futbolcunun bu paylaşımı sosyal medyada birtakım yansıların ortaya çıkmasına sebep oldu. Kimi kullanıcılar ünlü futbolcuya katılmadığını, animelerin bu stil sonuçlara yol açmadığını belirtirken kimileri ise Yılmaz’ın haklı olduğunu, animelerin çocuklarda olumsuz sonuçlar doğurabileceğini tabir etti. Biz de sizler için toplumsal medyadan gelen bu yansıların kimilerini derledik. Pekala, siz bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İşte gelen yansılardan bazıları