Cem Bölükbaşı Formula Asya’nın İkinci Ayağında Yer Almayacak

Milli atlet Cem Bölükbaşı, geçtiğimiz haftalarda mesleği ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulunmuş ve ülkemizi gururlandırmıştı. 23 yaşındaki yarış pilotu, düzenlediği basın toplantısında 2022 döneminde Formula 2’de yarışacağını duyurmuştu. Simülasyon yarışçılığından buralara kadar yükselen genç pilot, Formula 2’de Charouz Racing System grubuyla yer alacağını da kelamlarına eklemişti.

Ünlü pilot, geçtiğimiz günlerde ise Formula Regional Asya’nın Abu Dhabi ayağında kaza geçirmiş; neyse ki önemli bir sorun yaşamamış ve kazayı meselesiz bir halde atlatmıştı. Bölükbaşı artık de toplumsal medya üzerinden yarışın ikinci ayağı ile ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

Bölükbaşı bu hafta Formula Asya’da yer almayacak

Formula 2’nin birinci Türk pilotu olma unvanına sahip olacak olan Bölükbaşı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, yarın başlayacak olan Formula Regional Asya’nın ikinci ayağında yarışamayacağını söz etti. 23 yaşındaki ulusal atlet, geçtiğimiz günlerde yaşadığı kazanın buna sebebiyet verdiğini de kelamlarına ekledi.

Bölükbaşı açıklamalarında, “Aracımın bu hafta sonuna kadar yetişmesi için tüm grup son ana kadar çok çabaladık fakat yetişemeyeceği bilgisini az evvel net bir formda aldım. Formula Asya’da maalesef bu hafta sonu yokum. Dayanağınız için teşekkürler, Formula 2 için tam gaz hazırlanmaya devamifadelerine yer verdi.