En Hızlı Kabul Olan Dua ( Hemen Kabul Olan Dua )

Dua etmek, Allah’a yönelmek ve ellerimizi açmak… Naçar kaldığınız anda kavuşmanız gereken ve isteklerinizin hakikatleşmesi için yönelmeniz gereken tek yer Allah’tır. Allah’tan başka yücesi yoktur ve yüce olduğu gibi de sizin ellerinizi açmanızla dualarınızı kabul etmesi onun hakikatında olacaktır. Allah, tövbeyi çok beğenir ve kullarına doğruluğu buyurur. Peki, Allah biz acil kullarının tövbesini kabul ediyorken yıldırım süratiyle kabul olan dua nedir? Öğreniyor musunuz? Şayet öğrenmiyorsanız bu içeriğimiz sizlere takviyeci olabilir.

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua Hangisidir?

Yıldırım süratiyle kabul olan dua çok sık bir biçimde incelenmektedir. Okuyacağınız duaları kalpten okumalı ve Allah’tan gerçekten istemelisinz ki neticeyi en iyi biçimde görebilesiniz. Kalpten okuduğunuz her duanın kabul olacağını öğrenmeniz gerekir. Ettiğiniz duanın kabul olup olmamasını öğrenebilecek olan yalnızca Allah’tır. Siz yalnızca duanızı edersiniz, istersiniz ve şayet Allah uygun görürse size duanızın karşılığını verir. Şayet vermiyorsa da bir bildiği vardır…

Yıldırım süratiyle kabul olan duayı okumaya başlamadan evvel abdest almalısınız ve ardından isteğinizi usunuzdan geçirip, besmele sürüklemelisiniz. İsteğinizi Allah’a iletirken kalpten iletiniz.

“Allâhumme innî es’elüke bienne kir’l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-arkasını yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri. Allâhumme innî es’elüke bienne kir ‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-arkasını yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.”

Yıldırım Süratiyle Kabul Olan Duanın Türkçe Karşılığı

Duaları yalnızca okumanız yeterli değildir. Anlamını öğrenmediğiniz bir duayı okumanız size bir şey kazandırmayacaktır. Bu muhteşem duanın anlamını sizlere altta hisseleştik.

“Allah’ım, Senden isterim. Çünkü hamd sana lâyıktır, Senin içindir. Senden başka mâbud yoktur, ancak Sen varsın. Zira istemeden ve istedikten sonra veren Sensin. Sen celâl ve ikram sahibisin. Senden cenneti ister ve cehennemden korunmamı dilerim. Sana hamd ederek, Senden isterim. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Sen yerlerin ve göklerin yaratıcısısın. Celâl ve ikram sahibisin. Hay ve Kayyûm sensin:”

10 Saniyede Kabul Olan Dua

10 saniyede kabul olabilecek bir dua yoktur fakat dualarınızın süratli bir biçimde hakikatleşebilmesi için yapmanız gereken bazı gidişatlar vardır. Bu vaziyetleri yerine getirerek Allah’tan dileğinizi yine isteyebilirsiniz. Daha fazla hikmet kazanabilmek için dualarınızı her daim kalpten okumanız istenir.

Duayı okumaya başlamadan evvel abdest alınız.
Tesettür hazırlığınız bütün olmalıdır.
Dua evveli salavat getirmelisiniz.
Dua evveli besmele sürüklemelisiniz.
Duayı okuduğunuz zaman süresince haramdan uzak durmalısınız.
Duanın kabul olacağına inanmanız gerekir.
Yalnızca külfetli anlarınızda değil hayatınızın her anında duayı yetersiz etmemelisiniz.

Aslında bu duanın ismi çok tesirli dilek duasıdır. Duayı okuyanlar sonuç almıştır şeklinde internette yorumlar yer alıyor. Sizde dileklerinizin kabul olması için bu çok tesirli dilek duasını okuyabilirsiniz.

Kul’un Rabb’inden başka hiç kimsesi yoktur. Tüm dileklerini ona iletebilir ve ondan bekleyebilir. Sığınacağı tek yer Rabb’idir. Dualar bir sipariş listesi değildir bunu da sizlere anımsamakta fayda var.

Saniyede kabul olan duanın okunuşu;

“Yâ ‘İmâde men lâ ‘imâde leh
Yâ Senede men lâ senede leh
Yâ Zühra men lâ zühra leh
Yâ Giyâşe men lâ ğiyâşe leh
Yâ Hırze men lâ hırze leh
Yâ Fahra men lâ fahra leh
Yâ ‘İzze men lâ ‘izze leh
Yâ Mu’îne men lâ mu’îne leh
Yâ Enîse men lâ enîse leh
Yâ Gunyete men lâ gunyete leh
Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente’l-emâ-ne’l-emâne hallisnâ mine’n-nâr.”

Saniyede kabul olan duanın Türkçe karşılığı;

Türkçe anlamı ne olduğunu bilmediğiniz duaları okumaktan çekininiz. Hangi duayı okuduğunuzu öğrenmeden ve ne anlam içerdiğini öğrenmeden duayı okumanız bir işe yaramayacaktır. Sizlere altta duanın Türkçe karşılığını hisseleştik.

‘’Allah’ım Senden şu isimlerinin hakkı için istiyor ve dileniyorum.
Ey dayanağı olmayanların dayanağı,
Ey dayanağı olmayanların dayanağı,
Ey övünülecek bir şeyi olmayanların övüncü,
Ey imdat’a koşacak kimsesi olmayanların imdadı,
Ey korunacak yeri olmayanların gözeticisi,
Ey gurur edecek kimsesi olmayanların iftihari,
Ey izzeti olmayanların izzeti,
Ey takviyecisi olmayanların takviyecisi,
Ey arkadaşı olmayanların arkadaşı,
Ey zenginliği olmayanların zenginliği,
Sen bütün yanılgı ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin.
Eman ver bize, Eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar.’’