Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı: İşte Fiyat ve Özellikleri

2021’de Türkiye’nin en çok satan araba modeli olarak kayıtlara geçen Fiat Egea, 2022 yılında yepisyeni bir kasayla karşımızda olacak. Cross modeli üzerinde değişiklik yapan ve bu aracı station wagon haline getiren Fiat, düzenlediği aktiflikte yeni arabasını tanıttı. Araç, en çok da geniş iç hacmi ile dikkat çekecek üzere görünüyor.

Fiat Egea Cross Wagon olarak isimlendirilen araç, Fiat Egea Cross’tan 35 mm daha yüksek. Ayrıyeten bu araçta 550 litrelik devasa bir bagaj hacmi bulunuyor. Aracın genel dizaynına baktığımızda ise ufak modifikasyonlar yapılmış olan nispeten büyük bir Fiat Egea Cross ile karşılaşıyoruz. Yüksek yapısı ve geniş bagaj alanı, bu aracın daha çok hobi sahipleri ve büyük aileler için olduğu anlamına geliyor.

Karşınızda Fiat Egea Cross Wagon

Fiat Egea’nın yeni modeli, çamurluklardaki eklenti, yan marşpiyel ve 17 inç elmas kesim jantları ile başka versiyonlardan ayrılıyor. Ayrıyeten bu aracın özel tavan rayları da dikkatlerden kaçmıyor. 5. kuşak UConnect multimedya sistemine sahip olan Fiat Egea Cross Wagon, kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay dayanağıyla de dikkat çekiyor. Üstelik 10 inç ekranla gelen multimedya sistemi, 5 farklı profil için özel olarak programlanabiliyor. Keyless go ve kablosuz şarj gibi teknolojiler de tüketicilere sunulan özellikler ortasında yer alıyor.

Fiat Marka Yöneticisi Altan Aytaç tarafından yapılan açıklamalarda, “2021 yılının başında yenilenen Egea Ailesi’ne katılan Cross’tan sonra bu yıla da Cross Wagon ile başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Farklı bir stil arayanların beklentilerini karşılayacak Egea Cross Wagon’un, station wagon pazarında Egea’nın liderliğini daha da güçlendireceğine inanıyorum.” tabirlerine yer verildi.

Fiat, yepisyeni Egea’nın fiyatı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Buna nazaran Egea Cross Wagon, 11-30 Ocak tarihleri aralığında ön sipariş devrinde olacak ve bu süreçte 419 bin 900 bin TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilecek. Lansman sonrası fiyatlar ise şimdilik bilinmiyor.