GTA 5’in Son 3 Aydaki Şaşırtan Satış Adedi Açıklandı

GTA serisinin geliştiricisi Rockstar Games’in ve BioShock, Borderlands üzere pek çok serinin geliştiricisi 2K’nın çatı şirketi Take-Two Interactive, bugün 2021’in son çeyreğine dair finansal sonuçlarını yayımladı. Şirketin paylaştığı sonuçlar beklentilerin üstünde kalırken, raporda kimi öne çıkan ayrıntılara da yer verildi.

Take-Two Interactive, 2021’in son 3 ayında toplamda 903 milyon dolar kazanç elde ettiğini açıkladı. Bu gelir, bir evvelki çeyreğe nazaran yaklaşık 10 milyon dolar düzeyinde artış gösterdi. Take Two CEO’su Strauss Zelnick ise sonuçların paylaşıldığı raporda NFT’ler ve GTA serisine dair değerli açıklamalarda bulundu.

GTA V, son 3 ayda 5 milyon kopya daha sattı

2013 yılında çıkış yapmasına karşın günümüzün en tanınan oyunları ortasında yer almaya devam eden GTA V, yapılan açıklamaya nazaran 2021’in son çeyreğinde, yani 2021’in son 3 ayında 5 milyon kopya daha sattı. Böylece oyunun toplam satış sayısı 160 milyona yükseldi. GTA serisinin tamamının satış sayısıysa 15 milyon adet artarak 370 milyona çıktı.

CEO Zelnick, yaptığı açıklamada bir sonraki GTA oyununa dair de kelamlar söyledi. Rockstar’ın yeni bir GTA oyunu üzerinde çalışması konusunda heyecan duyduğunu tabir eden Zelnick, oyunun kusursuz olacağına dair bir kuşkusunun olmadığını ve GTA kataloğunun performans göstermeye devam edeceğini tabir etti.

Rockstar, NFT’ye inanıyor

Günümüzün en tartışılan teknolojilerinden birisi olan NFT’ler hakkında konuşan CEO Zelnick, “NFT’lerin gerçek olduğuna inanıyoruz.” açıklamasında bulundu. “Dijital eserlere inanıyoruz, ender eserlere inanıyoruz, koleksiyonlara inanıyoruz. Tasamız, devam eden bir spekülasyon olması.” diye konuşan Zelnick, açıklamasını gelecekte Take-Two’un kataloğunun NFT’lerle uyması için bir fırsat olacağına inandıklarını, kendilerinin de spekülasyondan uzak duracağını söyleyerek sonlandırdı.