İş Bankası Metaverse Evreninde Yaptığı Reklam Tepki Çekti

Türkiye İş Bankası, bir ilke imza atarak global çevrim içi oyun platformu ve oyun oluşturma sistemi Roblox oyununa ülkemizden reklam veren ilk banka oldu. Roblox oyuncuları deneyimleri sırasında oyunun geçtiği metaverse’teki billboardlarda İş Bankası’nın Maximum Gaming Kartının reklamlarını görecekler.

Bankanın e-sporculara özel ön ödemeli kart ürünü olan Maximum Gaming Kart, Kasım 2019’da hizmete sunulmuştu. Sosyal medyada paylaşılan reklam en çok Twitter’da tepki gördü.

İş Bankası Metaverse Evrenine Katıldı

Milyonlarca oyuncunun bir araya gelerek oyun oynadığı, yeni oyun kurguladığı ve deneyim kazandığı global bir metaverse örneği olan Roblox, dünya çapında 200 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. Türkiye şu anda oyunun ilk 10 coğrafyası içinde yer alıyor.

En sevilen oyunlardan olan Roblox’un, ülkemizde 5 milyon kullanıcısı bulunuyor. İşBankası’nın Roblox oyunu üzerinden gerçekleştirdiği reklam çalışmasıyla daha fazla genç kitle, bankanın ürün ve hizmetleriyle tanışma imkânı bulacak. Gelin şimdi bu reklamın çektiği tepkiye hep beraber bakalım;

İşte Metaverse Reklamının Tepkileri