New World Taktikleri

New World bir mühlet ekran kartlarında yarattığı problemlerle, gündeme hayli sert bir formda oturmuştu. Ne kadar bu durum sonradan New World ile değil kullanılan ekran kartlarında olan bir yanlıştan olduğu anlaşılsa bile, bir mühlet boyunca oyunun itibarını etkilemişti.

Bu sorundan ismini haklayan Amazon Games, New World’ün ismini tekrardan duyurmaya başladı. Klasik MMORPG oyun çeşidini biraz daha harmanlamayı başarmış olan New World, isminin da paka çıkması ile birlikte şu an hayli büyük bir kitle tarafından bekleniyor. Biz de bugünkü yazımızda New Word oynarken uygulayabileceğiniz 7 taktiği inceledik.

New World Taktikleri:

  • Mümkün olduğunca kent içerisinde oyundan çıkın
  • Yan misyonlarla aranızı âlâ tutun
  • Ekipman yükünüzü kullanmayı öğrenin
  • PvP ile aranızı sıcak tutun
  • Erken safhalarda tüm silahları deneyim edinin
  • Hızlı ulaşım noktalarını olabildiğince erken açın
  • Meslek düzeyinizi geliştirmeyi unutmayın

Mümkün olduğunca kent içerisinde oyundan çıkın

New World’de olağan yollardan elde ettiğiniz deneyimin yanı sıra kentlerde yahut han içerisinde oyundan çıktığınızda “rested exp” ismi altında pasif bir halde deneyim kazanmaya devam ediyorsunuz. Rested exp, oyun çıkış yaptığında bir mühlet faal olmayacak olsa da ilerleyen vakitlerde yeninde eklenecektir.

Yan vazifelerle aranızı âlâ tutun

Birçok oyuncu MMORPG oyunlarda yan vazife yapmayı sevmese de, New World bu işi oldukça yeterli dengelemiş (en azından erken safhalarda). Yapacağınız ana vazifelerin yanında yan vazifeleri almayı da unutmayın. Zira birçok yan vazife ana misyonunuzun yolunun üstünde yapılabiliyor.

Ekipman yükünüzü kullanmayı öğrenin

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise giydiğiniz zırha uygulanan ağırlık kısıtlamaları. Oyun, karakterinizin zırh ve kalkanının toplam yükünü toplar ve genel donanımınızı hafif, orta yahut ağır olarak belirler. Bu kuşanma yükü düzeyine bağlı olarak, savaşta farklı avantajlar ve dezavantajlar elde edeceksiniz. Bu avantajlar ise şu biçimde:

  • Hafif: Yuvarlanarak kaçınma, +%20 hasar artışı
  • Orta: Yana kaçınma, +%10 hasar artışı, +%10 kitle kontrolü
  • Ağır: Yavaş yana kaçınma, +%20 kitle denetimi, +%15 karşılama

PvP ile aranızı sıcak tutun

New World silahları, karakter seviyenizden bağımsız olarak yükselir ve PvP yapmak yeni silahları deneyim edinmek için ve süratli bir biçimde silahlarınıza deneyim kasmak için en etkili prosedürlerden biri. Alışılmış ki olağan şartlarda da silahlarınızı kasmanız mümkün.

Erken safhalarda tüm silahları deneyim edinin

Her silahın farklı dövüş tarzları, güçlü ve zayıf istikametleri mevcut ve Dexterity, Intelligence üzere temel nitelikler daha etkili olmalarını sağlıyor. Makul bir silah ile hudutlu kalmayıp tüm silahları denemenizi tavsiye ederim, böylelikle en çok hangi biçime uygun olduğunuzu görebilir ve düzey atladığınızda hakikat nitelikleri yükseltmeye ve o silah üzerindeki ustalığınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Hızlı ulaşım noktalarını olabildiğince erken açın

New World, Atlantik Okyanusu’nun ortasındaki dev bir ada olan Aeternum’da geçiyor. Adanın çok büyük olmasının yanı sıra oyun içerisinde seyahat esnasında kullanabileceğiniz bir binek şimdi bulunmuyor. Bu da seyahat ederken çok vakit harcamanıza sebep oluyor. Bu yüzden dolaştığınız yahut dolaşacağınız yerlerdeki süratli ulaşım noktalarını ne kadar erken açarsanız o kadar zamandan tasarruf edersiniz.

Meslek düzeyinizi geliştirmeyi unutmayın

New World’de bitki toplayıcılığı, deri personelliği, silah ustalığı üzere birçok meslek bulunuyor ve bu meslekler oyun içerisinde hatrı sayılır bir yere sahip. Üretebileceğiniz birçok yeni eşya, ekipman, silah vb. ögenin yanı sıra meslek düzeyinizi yükselttiğinizde muhakkak bir ölçüde genel tecrübe puan ıda kazanıyorsunuz.