PintiPanda, Vergi Denetim Kurulu Tarafından Çağırıldı

Geçtiğimiz aylarda Twitch’in hacklenerek ortaya çıkan bilgiler aracılığıyla keşfedilen Twitch’teki kara para aklama olayında bugün, uzun vadeli bir sessizliğin akabinde son derece değerli bir gelişme yaşanmıştı. Yürütülen soruşturma kapsamında takımlar, geniş çaplı çalışma sonucunda 44 şüpheliyi tespit etti ve 40’ını gözaltına aldı. 4 firari hakkındaysa çalışmalar sürüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Twitch’in en fazla takip edilen isimlerinden biri olan Tuna Akşen (PintiPanda), Twitch mevzusuyla ilgili farklı bir paylaşımda bulundu. Akşen, Twitch konusunda bilgisine başvurulmak üzere Vergi Denetim Kurulu tarafından çağrıldığını açıkladı. Hususun Twitch’teki kara para aklama skandalıyla ilgili olup olmadığı şimdi bilinmiyor.

Sabah yapılan operasyonda dokümanlara ve dijital malzemelere el konuldu

Bu sabah saatlerinde düzenlenen operasyonlarla birlikte 11 vilayette 40 kuşkulu gözaltına alındı. Ortalarında birtakım Twitch yayıncılarının da olduğu aktarılan bireylerin konut ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda doküman ve dijital materyale el konuldu. Şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Twitch’in dahili bağış sistemi Bit üzerinden yapılan kara para aklama skandalında birinci gözaltılar bugün yapılırken, önümüzdeki günlerde Twitch soruşturması hakkında yeni gelişmelerin yaşanmasını bekliyoruz.