Toyota’dan İki Yeni ‘Spor’ Otomobil Geliyor

Otomobil tutkunlarının kalbi, birkaç gün sonra Tokyo’da atmaya başlayacak. Çünkü takvimler 17 Ocak 2022’yi gösterdiğinde, Tokyo Araba Fuarı etkinlikleri başlayacak. Kesimin kıymetli isimleri, bu aktiflik kapsamında en yeni arabalarını tanıtma imkanı yakalayacak. Bu tanıtımlardan bir ya da birkaç adedini de Japonya merkezli araba devi Toyota gerçekleştirecek.

Toyota, bugüne kadar Tokyo Araba Fuarı ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Fakat Toyota’nın sosyal medya hesaplarındaki son paylaşım, araba tutkunları heyecanlandırmaya yetti. Çünkü şirket, bu aktiflik kapsamında modifiye edilmiş bir hatchback ile bir spor araba göstereceğini resmen ilan etti. Birtakım fotoğraflar paylaşan Toyota, gizemli arabalarını ilk sefer göstermiş oldu.

İşte Toyota’nın gizemli hatchback modeli

Sektör kaynaklarına nazaran Toyota’nın Tokyo Araba Fuarı’nda göstereceği hatchback, yenilenen GR Yaris olacak. Aslında bu model, daha evvelki periyotlarda çeşitli testler ve kamuflaj altında görünmüştü. Lakin bu manzara, Toyota’nın GR Yaris’i büsbütün modifiye ederek sergileyeceğini ortaya koymuş oldu. Varsayımların gerçek olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Toyota’nın yeni spor arabası ise bu türlü görünecek

Toyota’nın hayli yeterli bir formda kapatarak gösterdiği spor araba, Mercedes-AMG GT Coupe‘ye çok benziyor. Bölüm kaynakları, bu aracın Supra ya da GR 86 isimli spor arabayla ilgili olmadığını düşünüyorlar. İddialara nazaran şirket, Tokyo Araba Fuarı’nda “GR GT3” isimli modelini duyuracak. Aracın teknik donanımına ait hiçbir bilgi bulunmuyor ancak tanıtım fotoğrafı, araba tutkunlarını şimdiden heyecanlandırmış durumda.