Twitch, Dizi/Film Yayınlarını Banlıyor

Twitch’te diziler ve sinemalar izleyerek onlara reaksiyon vermek, platformda uzun müddettir bulunan bir şey. Twitch’te olağanda Amazon Prime Görüntü üzerindeki programları izlemek konusunda bir zahmet yoktu fakat son vakitlerde Amazon Prime Görüntü dışındaki platformlardan bir içeriği izleyip ona tepki göstermek Twitch üzerinde bir epey arttı.

Yayınları her ne kadar eğlenceli bulan beşerler olsa da izleyicilerin çoğunluğu ve Twitch’in kendisi, dizi yayını yapan çok ünlü bir yayıncıyı banlayarak tavrını gösterdi. Dünya genelinde ünlü bir yayıncı olan Pokimane, son vakitlerde yayınlarında bir animeyi izliyordu ve ban yedi.

Yayında Avatar: The Last Airbender izleyen Pokimane, 48 saat ban yedi

Pokimane, son vakitlerde Twitch kanalında anime izliyordu. 8 Ocak’ta 8.8 milyon takipçisi ile birlikte toplamda altı saat süren bir Avatar: The Last Airbender maratonu yayını yapan Pokimane, Twitch üzerinden süreksiz bir mühletle (48 saat) ban yedi.

Twitch aslında geçtiğimiz sene DMCA ile yaşanan telif hakkı sorunları sebebiyle platformdaki yayıncıların yayın tekrarlarını sildirtmişti. Bu sebeple Twitch’in bu biçim dizi ve sinema izleme yayınlarına karşı yansısının önümüzdeki periyotta de bu türlü olacağını söylemek yanlış olmaz.