WhatsApp Masaüstü ve Web Sürümlerine İki Aşamalı Doğrulama

Android’deki iletileşme geçmişinin iOS’a aktarılması hakkında gerekli testlerin yapıldığını açıklayan WhatsApp, sohbet geçmişini Android telefonlardan iOS’a taşımaya hazır hale getirirken birebir vakitte kullanıcılarının güvenliği için de çalışmalarına devam ediyor. Masaüstü ve web sürümlerini güzelleştirmek için büyük bir güncelleme yolda.

WABetaInfo tarafından edinilen bilgide WhatsApp, masaüstü ve web sürümlerine iki adımlı doğrulama eklemeye hazırlanıyor. Pek çok insanın irtibat kurmak için güvendiği uygulama, kullanıcıların bilgilerinin çalınmasının önüne geçmek istiyor.

İki basamaklı doğrulama etkinleştirilip devre dışı bırakılabilecek

WhatsApp, Touch ID yahut Face ID ile uygulamanın kilidinin açılmasıyla dolandırıcılıkların önüne geçmeye çalışsa da hala hesabını kaybeden yahut dolandırılan birçok insan var. İki adımlı doğrulama ile uygulamanın maksadı kullanıcılarına daha inançlı bir bağlantı platformu sağlamak. Bununla birlikte çoklu aygıt fonksiyonelliğini de arttırmaya hazırlanan WhatsApp, telefonunuzun yakında olmasına muhtaçlık duymadan hatta telefonunuzu açmadan masaüstü ve web uygulamasına erişebilmek için de çalışmalarını sürdürüyor. İki adımlı doğrulama ile de kullanıcıların güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilecek.

Hesabınızın kaydını oluştururken 6 haneli kodu girdikten sonra hesaba giriş yapmak için şahsî bir PIN istenecek. WhatsApp, iki basamaklı doğrulamayı etkinleştirmek yahut devre dışı bırakmak mümkün olacak. Bu özellik ile de telefonunuzu kaybettiğiniz yahut PIN kodunuzu hatırlamadığınız anlarda mağdur olmamanızı sağlayacak.

Artık sesli aramalarda da duvar kağıdı kullanılabilecek

WhatsApp’ın getireceği bir öbür özellik ise iOS sürümünde sesli aramalarda da seçtiğiniz duvar kağıdını görebilecek olmanız. Şu anda farklı sohbetler için farklı duvar kağıtları seçilebilen uygulama arama yapıldığında varsayılan duvar kağıdına geçiyor. Uygulama bunu da geliştirmek için çalışmalara başladı.

WhatsApp bu fonksiyonları geliştirmenin şimdi birinci günlerinde olduğundan özelliklerin ne vakit kullanıma sunulacağı ise şimdi belirli değil.