2022 Citroen C5 Aircross Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Fransa merkezli araba üreticisi Citroen, Türkiye’de de çok satan C5 Aircross modelini güncelledi. Düzenlediği bir aktiflikte yeni SUV’unu tanıtan şirket, en çok da dizaynla gündeme gelecek üzere görünüyor. Çünkü 2022 model Citroen C5 Aircross, şirketin bir müddettir kullandığı parçalı far dizaynını bırakmış durumda. Aracın yeni hali, pek çok araba tutkunu için eskisinden daha karizmatik bulunacak üzere duruyor.

2022 model Citroen C5 Aircross’un genel dizaynına baktığımızda, tek değişikliğin far olmadığını görüyoruz. Ön kısımda yepyeni bir tampon kullanan mühendisler, aracın aerodinamik yapısını güzelleştirmiş durumdalar. Ayrıyeten tampondaki geniş ızgara ile de aracın daha kalıplı bir yapıya sahip olduğu hissi veriliyor. Yeni bir dizayna sahip 18 inç jantlar, mat siyah tavan rayı ve kısmen değişmiş art aydınlatma tasarımı, C5 Aircross’un tekrar yaratıldığını düşündürüyor.

Karşınızda yepisyeni Citroen C5 Aircross

Citroen C5 Aircross, iç dizaynda da birtakım kıymetli yeniliklerle karşımıza çıktı. Büyüklüğü 10 inç olan yeni bir multimedya ekranıyla gelen SUV, vites topuzundan da arındırılmış durumda. Tüketiciler, orta konsoldaki küçük bir buton ile vites denetimini gerçekleştirecekler. Öte yandan; araç koltuklarının da artık daha yeterli bir konfor sunduğu söz ediliyor.

Citroen, neredeyse büsbütün yenilediği SUV modelinin motor seçeneklerine değinmedi. Lakin bu aracın hibrit seçeneği ile satın alınabileceği söz ediliyor.

Citroen’in yaptığı açıklamalara nazaran 2022 model C5 Aircross SUV, yaz mevsiminin başlarında tüm Avrupa pazarında satışa sunulacak. Selefinin 260 binden fazla sattığını düşünecek olursak, yeni C5 Aircross’un çok daha fazla sattığını görmek kimseyi şaşırtmayacaktır.