Activision’dan Call Of Duty Oyunları Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz hafta dünya devi oyun şirketi Activision Blizzard’ı satın alan Microsoft, bu atılımının akabinde Sony’nin paylarının yere çakılmasına sebep olmuştu. Daha sonrasında hem PlayStation’a çıkacak oyunlar hakkında hem de eski Activision oyunları hakkında açıklama yapan Xbox CEO’su Phil Spencer ise oyuncuları sevindirmeyi başarmıştı.

Bugün ise Activision yetkilileri, şirketin en sevilen serilerinden olan Call of Duty’nin üç yeni oyununun PlayStation platformuna geleceğini açıkladı. Görünen o ki PlayStation kullanıcıları, önümüzdeki üç yıl daha Call of Duty oyunlarından yoksun kalmayacak.

“En az üç yeni oyun”

Activision Blizzard yetkilileri, yaptıkları açıklamada şimdi Microsoft tarafından satın alınmadan evvel Sony ile üç oyunluk bir mutabakat imzaladıklarını açıkladı. Mutabakata nazaran PlayStation’a çıkacak üç oyundan birisi 2019 üretimi Call of Duty Çağdaş Warfare’in mümkün devamı olacak ve Infinity Ward tarafından yapılacak. Infinity Ward stüdyosu tıpkı vakitte serinin yeni Battle Royale oyunu Warzone 2’nin de üretimi üstlenecek. Mutabakattaki son oyun ise Treyarch tarafından yapılacak. Bu oyunun ise Black Ops serinin devam oyunu olacağı düşünülüyor.

Ayrıca Xbox’ın CEO’su olan Phil Spencer da Activision Blizzard’ın oyunları hakkında öbür firmalarla gerekli mutabakatların yapıldığını ve ortada oyuncuları üzecek herhangi bir sorunun olmadığını açıkladı. PlayStation’a çıkacak olan Call of Duty oyunlarının yıllık olarak çıkacağı ve son oyun olacak olan Warzone 2’den sonra Sony’nin yine Microsoft’la anlaşma masasına oturacağı düşünülüyor.

Fakat pek çok oyuncu, 2023’ten sonra Microsoft’un Call of Duty oyunları yalnızca bilgisayar ve Xbox’a özel olarak çıkarabileceğini düşünüyor. Xbox cephesinden ise mutabakat bittikten sonraki planlar hakkında şimdi bir açıklama gelmedi.