Ahmet Çalık FIFA’dan Kaldırıldı

Konyaspor’da forma giyen 27 yaşındaki ulusal futbolcu Ahmet Çalık, geçtiğimiz günlerde Ankara-Niğde otoyolunda direksyion hâkimiyetini kaybetmesi sonucu geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Daha evvel Galatasaray’da da forma giyen ünlü futbolcunun mevti spor dünyasında yankı bulmuş ve sevenlerini üzmüştü.

Çalık, dünyanın en tanınan futbol oyun serilerinden biri olan FIFA’da da yer alıyordu. Artık de bu oyun serisinin geliştiricisi olan Electronic Arts’dan (EA) ulusal futbolcu ile ilgili yeni açıklamalar yapıldı. EA kuruluşunun bir modülü olan Electronic Arts Sports, 27 yaşındaki futbolcunun oyunda yer alıp almayacağı ile ilgili bilgi ve bir baş sıhhati bildirisi paylaştı.

Çalık’ın FIFA oyunundan kaldırıldığı açıklandı

Çalık’ın FIFA’dan kaldırıldığı oyuna giriş yapıldığında ekrana çıkan bir ileti ile duyuruldu. EA Sports tarafından yapılan bu açıklamada, “Ahmet Çalık’ın ortamızdan ayrılışının derin kederini yaşıyoruz” ifadeleri kullanırken ulusal futbolcunun anısını yaşatmak için şu kararların da alındığı FIFA oyun geliştiricileri tarafından paylaşıldı:

  • Çalık, FIFA’da Konyaspor’dan kaldırılacak.
  • Çalık’ın FUT ögeleri artık paketlerden çıkmayacak.
  • Çalık’ın FUT ögelerinin fiyat aralıkları kalıcı olarak mevcut bedellerine sabitlenecek

Bunlara ek olarak ABD merkezli şirket, resmi toplumsal medya hesaplarından da ünlü futbolcu ile ilgili gelişmeleri sevenleri ile paylaştı. Ayrıyeten oyundan paylaşılan açıklamada, “Oyuncunun ailesine, Konyaspor’a ve tüm dünyadaki sevenlerine baş sıhhati diliyoruzifadelerine yer verilerek Çalık için bir baş sıhhati bildirisi yayımlandı.