Mustafa Sarıgül’ün Elon Musk Açıklamasına Gelen Tepkiler

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde partsisi tarafından düzenlenen “Erzurum Vilayet Başkanlığı 1. Olağan Kongresi”nde birtakım açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmada partisi hakkında çokça konuşan Sarıgül, tıpkı vakitte hayli dikkat çeken bir husus hakkında da açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında “Hayatım boyunca Allah’ım bana kolay iş vermedi, beni daima güç işlerde denedi lakin unutmayın ki tarih kolay işten çıkanları yazmaz, güç işten çıkan kahramanları muharrir.” tabirlerine yer veren Sarıgül, dünyanın en güçlü insanı milyarder Elon Musk hakkında kimi enteresan değerlendirmelerde bulundu.

“Aslan modülü, biz Atatürk milliyetçisiyiz, yer altı kaynaklarımızı sana yedirmeyiz. “

Musk’ın gözünü Türkiye’ye diktiğini belirten Sarıgül, Musk için “Aniden Türkiye sevdası oluşmuş. Niçin oluşmuş biliyor musunuz? Yer altı madenleri ve bor var. Bu bordan çıkacak olan gereçten de elektrikli araç yapılacağını tespit etmiş. Erzurum’dan diyorum ki Elon Musk, aslan kesimi, biz Atatürk milliyetçisiyiz, yer altı kaynaklarımızı sana yedirmeyiz. “ halinde konuştu.

Buna ek olarak Sarıgül, Musk’a “Sen burayı bu kadar sahipsiz mi gördün? Şunu bilesin ki Türkiye sahipsiz değildir. Bizim yer altı kaynaklarımız da atalarımızın, dedelerimizin kanıyla yoğrularak alınmıştır, yolun açık olsun.” diyerek seslendi.

Sarıgül’ün açıklamaları toplumsal medyada büyük ilgi gördü

Sarıgül’ün bu açıklaması toplumsal meydada hayli ilgi gördü. Konuşmanın bilhassa de Elon Musk ile alakalı olan kısmına reaksiyon yağdı.

İşte Sarıgül’ün Elon Musk’a dair yaptığı açıklamaya gelen tepkiler

“Özür dileriz @elonmusk, o ülkemizin yeni çılgın siyasetçisi…”