AKUT Güvendeyim Uygulaması Huawei Saatlere Geldi

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından geliştirilen ve bir mühlet evvel kullanıma sunulan Güvendeyim isimli uygulama, Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin akıllı saatleri için de geliştirildi. HarmonyOS için özel olarak hazırlanan uygulama, an prestijiyle Huawei Watch GT2 Pro ve Huawei Watch GT3 sahipleri tarafından kullanılabiliyor.

Huawei’nin yeni jenerasyon akıllı saatlerine sahip tüketiciler tarafından kullanılabilen uygulama, Huawei Sağlık isimli taşınabilir uygulama üzerinden akıllı saate yükleniyor. Epeyce süratli bir biçimde kullanılabilir hale gelen İnançtayım isimli uygulamasının akıllı saatlerde olması, vatandaşlar için büyük değer arz edecek üzere görünüyor. Pekala AKUT’un İnançtayım uygulaması tam olarak ne işe yarıyor?

Doğal afetler sırasında anında bilgi verilebiliyor

Daha evvelki devirlerde Android ve iOS için kullanılabilir olan, son çalışmayla Huawei’nin akıllı saatlerine gelen İnançtayım uygulaması, bilhassa de deprem sırasında büyük iş görüyor. O denli ki kullanıcılar, bu uygulamayı akıllı telefonlarına indirdikten sonra yakınlarının telefon numaralarını sisteme işliyorlar. Afet sırasında uygulamaya girip “Güvendeyim” yazan butona tıklandığında, daha evvelden belirlenmiş telefon numaralarına otomatik olarak ileti ve pozisyon bilgisi gönderiliyor. SMS adabı ile çalışan uygulama, bu özelliği sayesinde internet kesintilerinden de etkilenmiyor.

Güvendeyim’in Huawei’nin akıllı saatlerine gelmesi, vatandaşın faydasına. Çünkü bir zelzele anında telefona ulaşmak mümkün olmayabilir. Huawei’nin akıllı saatleri ile kullanıcılar, daima bileklerinde olan saatleri üzerinden pozisyon ve inançta olduklarına dair bildirimde bulunabilecekler.