Arcane’in Sevilen Karakteri Vi, Fortnite’a Eklendi

Popüler oyun League of Legends (LoL) cihanında geçen Arcane dizisi geçtiğimiz aylarda Netflix’te yayımlanmıştı. Oyunun hayranları dışındaki insanların da ilgisini çeken bu animasyon, dünya çapında başarılı ulaşmış ve birçok olumlu yorum almıştı. Bu muvaffakiyetin akabinde da dizinin ikinci dönemi Riot Games ve Netflix tarafından onaylanmıştı.

Geçtiğimiz kasım ayında da bir öbür tanınan oyun Fortnite, dizideki en tanınan karakterlerden Jinx’i oyuna getirmiş ve hayranları keyifli etmişti. Fortnite artık de Jinx’in kardeşi Vi’yi oyuna getirildiğini açıkladı. Epic Games’in sitesinden yapılan açıklamada Arcane’den esinlenilerek oluşturulan Vi kıyafetinin oyun eklendiği duyuruldu.

İçerik mağazasından 1.500 V-Bucks’a alınabilecek

Riot Games ile ortak çalışan Epic Games, karakterin Fortnite’a 23 Ocak 2021 03.00’da, yani geride bıraktığımız gece içerik mağazasına eklendiğini söz etti. Bunun yanı sıra, Vi temalı aksesuraların da oyunda yer alacağı ve Jinx karakterinin de kaçıranlar için bugün 23.00’da içerik mağazasında ekleneceği söz edildi.

Ayrıca Epic Games’in sitesinde, Vi kıyafetinin Arcane: League of Legends Seti’nden eşyalarla birlikte mağazaya eklendiği belirtildi. Vi’nin katettiği yolu gösteren tavşancık olan Zaun Anısı sırt süsünün, Piltover Fedaisi Balyozu’nun ve Yumruk Egzersizi tabirinin karakter ile birlikte yer aldığı da yapılan açıklamalara eklendi. Buna ek olarak Vi kıyafetinin pahasının ise 1.500 V-Bucks olduğunu belirtelim.

Dünya çapında milyonlarca oynayıcısı bulunan Fortnite, birçok yeni karakteri oyuna eklemeye devam ediyor. Daha evvel Spider-Man, Hawkeye dizisinden Hawkeye ve Kate Bishop, Gears of War oyun serisinden Marcus Fenix ve Kait Diaz, Halo Infinite’den Master Chief ve God of War’dan Kratos üzere hayranların favori isimleri oyuna eklenmişti.

Fortnite tarafından yayınlanan Vi görüntüsü:

YouTube video