Elon Musk’tan Twitter’ın NFT Özelliğine Sert Eleştiri

Popüler toplumsal medya platformu Twitter’ın, geçtiğimiz günlerde gitgide yayılan NFT çılgınlığına dahil olduğunu ve yeni bir özelliğini iOS sürümü için yayımladığını sizlere aktarmıştık. İleride Android ve web sürümlerine de gelecek olan bu özellik, NFT satın alan Twitter Blue kullanıcıların bu dijital varlıkları (JPEG, PNG) bir altıgenin içerisinde profil fotoğrafı yapmasına imkan tanıyordu.

Şimdi de kripto paralara olan ilgisiyle tanınan dünyanın en güçlü insanı Elon Musk’tan, Twitter’ın bu özelliği ile ilgili açıklama geldi. Musk, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide bu özelliği sert bir formda eleştirdi.

‘Twitter, kaynaklarını bu saçmalıklara harcıyor’

SpaceX ve Tesla CEO’su, ‘Bu durum sinir bozucuifadelerine yer vererek platformun NFT özelliği ile ilgili bir görsel paylaştı. Bunun yanı sıra Musk, “Kripto dolandırıcıları her başlıkta bir spambot ‘partisi’ düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını bu saçmalıklara harcıyor” ifade ederek platformda bulunan dolandırıcılardan fazla bu üslup şeylerle uğraşılmasını desteklemediğini söz etti.

Birçok insan da Musk’a dayanak verdi. Bunlardan birisi teknoloji devi Google’ın pazarlama müdürü Adam Singer’dı. Singer, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide ünlü milyarderin yorumlarına art çıktı: “Elon bu hususta haklı. Twitter takımının önceliklerini değerlendirmesi ve kullanıcı tecrübesi konusunda neyin kıymetli olduğuna dikkat etmesi gerekiyor.”

Birçok insan Musk’ın yorumlarını eleştirdi

Ancak kimi beşerler Musk’ı eleştirerek ünlü milyarderin birebir şeyi kripto paralar konusunda yaptığını tabir etti. Bu mevzuyla ilgili, ‘Bazı beşerler kripto paralar hakkında da tıpkı şeyi düşünüyor”, “Tesla da kripto para saçmalığına kaynaklarını harcıyor”, “Twitter’ın NFT özelliğini eleştiren Musk, kendi şirketi ile Dogecoin konusunda tıpkı şeyi yapıyor” gibi sözler kullanan birçok insan 50 yaşındaki iş insanını yorumları için eleştirdi.

Sizlere aktardığımız üzere Tesla, geçtiğimiz hafta yan eserlerin Dogecoin ile alınabileceğini duyurmuştu. Bunun yanı sıra şirket, geçtiğimiz yıl da Dogecoin ile ödeme alacağını duyurmuş; lakin oluşan çevresel problemler sebebiyle bu kararını askıya almıştı.