Bank of America’dan Dikkat Çeken Solana Açıklaması

ABD’nin en büyük ikinci bankası olarak hizmet vermekte olan Bank of America, 2021’in en tanınan kripto para ünitelerinden bir tanesi haline gelen Solana (SOL) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Banka bünyesinde çalışmalarını sürdüren stratejist Alkesh Shah tarafından yapılan açıklamalarda, Solana ağının dijital varlık ekosisteminin Visa’sı olabileceği söz edildi.

Solana, vakit zaman kesintiler yaşıyor olsa da yüksek suratı ve düşük süreç fiyatları ile dikkat çeken kripto para ünitelerinden bir tanesi. Milyonlarca yatırımcıya sahip olan SOL, pek çok kişi tarafından “Ethereum Katili” olarak nitelendiriliyor. Alkesh Shah’ın açıklamaları gerçek olur mu bilinmez lakin bu açıklamaların SOL yatırımcılarının keyfini yerine getireceği aşikar.

“Ethereum’u geride bırakacak”

Bank of America stratejistine nazaran Solana, bir gün Ethereum’un önüne geçecek. Shah, Solana ağının sunduğu avantajların tüm dijital ekosistemler için değerli olduğunu, ölçeklenebilirliğinin ve kullanım kolaylığının ön plana çıktığını tabir ediyor. Pekala tüm bunlar, Solana ağını dijital dünyanın Visa’sı haline getirebilir mi?

Visa, saniyede ortalama 1.700 süreç yapabiliyor. Lakin Visa’nın toplam potansiyeli, saniyede ortalama 24 bin işlem için müsait. Solana ağı ise saniyede 65 bin süreç yapabilecek potansiyele sahip. Ethereum ağında saniyede 12 işlem yapıldığını düşünecek olursak, Solana’daki potansiyelin çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.