Binance, Bazı Kripto Paralarda Kısıtlamaya Gidiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, tüm kullanıcılarını ilgilendiren değerli bir açıklamada bulundu. Birtakım kripto para üniteleri için kullanılabilen kimi paritelerin kaldırılacağını duyuran borsa, bu paritelerde işlem yapılamayacağını açıkladı. Yapılan değişiklikler, 28 Ocak 2022 prestijiyle geçerli olacak.

Binance tarafından yapılan açıklamalara nazaran 5 paritede süreçler durdurulacak. Lakin birebir kripto para üniteleri, başka pariteler karşılığında alınıp satılabilecek. Yani 28 Ocak prestijiyle sırf artık bahsedeceğimiz formda kripto alım satımı yapabileceksiniz.

İşte Binance’te durdurulacak işlemler

  • HEGIC/ETH
  • KSM/AUD
  • MFT/BNB
  • SXP/AUD
  • XEM/BUSD

Binance’in yaptığı tam olarak anlayamadıysanız ancak üstteki kripto para ünitelerinden bir ya da birkaçı ile süreç yapıyorsanız, yapılacak değişikliği bir örnekle açıklayalım. Örneğin; elinizde bir ölçü Hegic (HEGIC) var. Bu kripto para ünitesini 28 Ocak prestijiyle Ethereum (ETH) karşılığında satamayacaksınız. Bunun yerine Binance USD (BUSD) paritesini kullanmanız gerekecek. Şayet illaki HEGIC satıp Ethereum satın alacaksanız, evvel HEGIC’leri BUSD’a çevirecek, sonra da BUSD/ETH paritesi ile Ethereum satın alacaksınız.

Binance tarafından alınan karar, pek de büyük bir durum değil. Çünkü borsa, geçtiğimiz hafta da 10 farklı paritenin alım satıma kapatıldığını açıklamıştı. Bu yüzden, endişelenmeniz gereken rastgele bir durum söz konusu değil.