LoL’de Kai’Sa CT, Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Meta dediğimiz faktör League of Legends’da epeyce değişkenlik göstermesine karşın Kai’Sa sahip olduğu çeşitlilik sayesine bir halde bu duruma ahenk sağlamayı başardı.

Hem yetenek gücü hem atak gücünden yararlanan yetenekleri sayesinde Kai’Sa oldukça kendine has bir yetenek kitine ve çeşitliliğe sahip.

Kai’Sa CT’leri: Kai’Sa’ya karşı güçlü olan rakipleri

 • Caitlyn
 • Samira
 • Xayah
 • Jinx
 • Miss Fortune

Alt koridorda yapılan savaşlar ekseriyetle dayanaklardan bağımsız bir biçimde yorumlarsak, karakterlerin menzillerine ve erken safhadaki güçlerine bağlı oluyor. Bu yüzden Kai’Sa da birebir biçimde kendi menziline zıt oynayabilen ve yeteneklerini tutturmakta zorlandığı karakterler karşısında koridorda zorlanabiliyor.

Hareket suratını yükseltebilen Kai’Sa’nın tüm yetenekleri:

 • Pasif / İkinci Deri: Kemiren Yaralar: Kai’Sa’nın olağan akınları rakiplerini plazmayla işaretleyerek, giderek artan ek büyü hasarı verir. Üst üste yapılan birkaç taarruzdan sonra plazma patlar ve maksadın eksik can ölçüsüne bağlı olarak anlık hasar verir. Yakındaki kadro arkadaşlarının verdiği hareketsiz bırakan tesirler, rakibe plazma yükü ekler. Yaşayan Silah; Kai’Sa’nın ortak ömürlü zırhı onun seçtiği savaşma şekline ahenk sağlayarak, yeteneklerine dükkan eşyalarının ve deneyim düzeyinin verdiği kalıcı niteliklere nazaran evrim geçirtir.
 • Q / Icathia Yaylımı: Kai’Sa etrafındaki rakiplere eşit olarak dağılan çok sayıda atış yapar. Birebir amaca birden fazla atış isabet ederse gaye biraz daha az hasar alır.Yaşayan Silah; Yeteri kadar ek taarruz gücü birikince Icathia Yaylımı çok daha fazla sayıda atış yapar.
 • W / Hiçlik Topu: Kai’Sa isabet ettiği birinci rakibi açığa çıkararak ona büyü hasarı ve plazma yükü veren bir hiçlik gücü ışını ateşler.Yaşayan Silah; Yeteri kadar ek yetenek gücü biriktiğinde Hiçlik Topu daha fazla hasar verir ve bir şampiyona isabet ederse bekleme müddetinin bir kısmı iade edilir.
 • E / Gücün Sonu: Kai’Sa güç toplayarak hareket suratını kısa bir mühlet için arttırır ama hücumda bulunamaz. Gereken enerjiyi topladıktan sonra en büyük silahlarını çıkararak hücum suratını birkaç saniyeliğine arttırır. Olağan ataklar, Gücün Sınırı’nın bekleme mühletini azaltır.Yaşayan Silah; Yeteri kadar ek hücum suratı birikince Gücün Hududu güç toplarken kısa müddetliğine gerçek görünmezlik sağlar.
 • R / Ölümcül Dürtü: Kai’sa, plazma ile işaretlediği bir şampiyonun yakınlarında bir noktaya yanlışsız çok yüksek süratle atılır. Bu atılış uzun menzillidir. Amacına vardığında, kısa müddetliğine hasar soğuran bir kalkan kazanır.

Hiçlik’in Kız Kai’Sa’nın güçlü ve zayıf özellikleri:

Kai’Sa’nın güçlü özellikleri:

 • Hem yetenek hem taarruz gücünden yararlanması
 • Sahip olduğu esneklik sayesinde birçok metaya ahenk sağlaması
 • Yapılan savaşlara tekrardan girebilme potansiyelinin olması

Kai’Sa bahsettiğimiz üzere hem yetenek hem taarruz gücünden yararlanan bir karakter. Bu yüzden çıkılan eşyalarda aynı esnekliğe sahip bir şekiilde olduğu için çok rahat ve çeşitli bir oynanış tipine sahip oluyor. Tıpkı vakitte ulti yeteneğinden gelen kalkanın ve düşmanla ortadaki arayı süratlice kapatabilmesinin artısıyla birçok savaşa yine ve uzak aradan katılabiliyor.

Kai’Sa’nın zayıf özellikleri:

 • Q yeteneğinin birden çok şahsa dağılması erken safhadaki hasarını düşürüyor
 • Kitle denetime karşı zayıf olması
 • Anlık hasarlara karşı zayıf olması

Birçok atak gücü taşıyıcısının sahip olduğu zayıflıklar ortalama Kai’Sa içinde geçerli durumda. Anlık hasarlar yahut kitle denetim yetenekleri karakteri zora sokabiliyor. Bunun yanı sıra erken safhalarda koridor safhasında Q yeteneğinin hem minyonlara hem rakiplere dağılıyor oluşu savaşı zorlaştırabiliyor.

LoL’de Kai’Sa nasıl oynanır?

 • Kai’Sa epeyce çeşitli bir oynanışa sahip olduğu için her türlü duruma ahenk sağlayabiliyorsunuz bunu düzgün değerlendirin
 • Ulti yeteneğiniz savaşı lehinize çevirmek için kilit noktayı oynayabilir. Bunun yanı sıra Ulti yeteneğiniz ile tekrardan savaşa girebilirsiniz
 • W yeteneği ve Q yeteneğiniz temel saldırma tarzınızı oluşturuyor. Ancak iki yetenekde erken safhalarda çok güçlü değil. Bu yüzden olağan akınlarınıza biraz güvenmeniz gerekiyor

Kai’Sa erken safhada çok gücünü konuşturamayan bir karakter. Bilhassa yeteneklerini geliştirmediğiniz takdirde erken safhada biraz zayıf kalabiliyor. Kai’Sa’nın ulti yeteneği birçok savaşa yetişmenizde, savaşa tekrar girmenizde yahut savaşı başlatmada kilit rol oynayabiliyor. Bu yeteneğin sahip olduğu çeşitliliği gerçek kullanmakta yarar var.

Kai’Sa’ya karşı nasıl oynanır, Kai’Sa nasıl yenilir?

 • Kai’Sa bilhassa son vakitlerde yetenek bazlı oynanan bir karakter. Bu yüzden W ve Q yeteneklerinden olabildiğince az hasar almak için minyonların gerisinde oynamakta yarar var
 • Kai’Sa’nın ulti yeteneği savaşlara epeyce uzak bir uzaklıktan katılabilmesine yahut bitmiş bir savaşa tekrardan girebilmesini sağlıyor. Bu yüzden buna karşı dikkatli olmak gerekiyor
 • Birçok karakterin olduğu üzere Kai’Sa’da kitle denetime karşı zayıf bir karakter. Bu yüzden takviye rolünde hoş bir kitle denetim olması işlerinizi kolaylaştırabilir

Kai’Sa yetenekleri ile sahiden tehdit eden düzeyde hasarlar çıkartabiliyor. Bu yüzden yeteneklerinden kaçınmak dışında alacağınız hasarı minimuma indirmek için koridor safhasında minyonların ardında oynamak rahatlatıcı olacaktır. Kai’Sa’nın ulti yeteneği hayli tehditkar olabiliyor. Bilhassa rakibi tek düşündüğünüz anlarda yahut savaşın bittiğini düşündüğünüz anlarda bir anda tekrar yanınızda belirebiliyor. Bu durumu göz önünde bulundurup tetikte olmakta yarar var