Bir Adam, Kripto Varlıklarını Çalmak İçin Babasını Zehirledi

Bu vakitte babana bile güvenmeyeceksin lafını hepimiz biliyoruz; lakin görünen o ki bu günlerde babaların çocuklarına güvenmesi de pek doğru değil. ABD’de yaşanan dehşetli bir olay ise bu durumun epeyce uygun bir örneği.

The Washington Post’un haberine nazaran ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan Bethesda’da yaşayan genç bir adamın, babasının kripto para varlıklarını eline geçirmek için babasını zehirlediği ortaya çıktı. Asıl emelinin babasını zehirlemek değil de yalnızca ‘kendisinden geçirmek’ olduğunu kaydeden genç adamın uyuşturucu sorunu ve kripto varlıklara takıntısı olduğu bildirildi.

Ghershony, kripto para konusunda paranoyak davranışlar sergilemeye başlamıştı

24 yaşındaki Liam Ghershony ve babası, 2018 yılında bir kripto yatırım hesabı aracılığıyla vergi sonrası 350.000 dolar nakit elde etmişlerdi; fakat bu olayın akabinde Ghershony’nin uyuşturucu meseleleri artmaya başladı. Kendisini büsbütün uyuşturucuya kaptıran Ghershony, bir mühlet sonra kripto varlıklar konusunda paranoyaklaşmaya ve daima olarak kripto satması gerektiğini söylemeye başladı.

O vakitler 400,000 dolar pahasında olan kripto varlığa el koymak isteyen Ghershony, bir anlık bir kararla babasını depresyon ilacıyla zehirlemeye karar verdi. Babasının çayına sakinleştirici ilaçlar ve Xanax ile alakalı bir ilaç kümesi olan benzodiazepin katan Ghershony, yazdığı notta işlerin bu noktaya gelmek zorunda olmadığını ve babasına en iyi ‘emekliliği’ vereceğini tabir etti.

Daha sonra yaptığı açıklamada babasını öldürmek istemediğini, yalnızca bayıltmak istediğini belirten Ghershony, babasının bu ilaçlara olan dayanıklılığının kendisininkinden farklı olduğunu çok geç fark ettiğini kaydetti. Neyse ki zehirlenmeden iki gün sonra yerde baygın bir halde bulunan Ghershony’nin babası, hastanede gördüğü 4 günlük tedavinin akabinde iyileşti.

Ghershony, 125 gün mahpus cezasına çarptırıldı

Daha evvel sabıka kaydı olmayan Ghershony ise mutabakata vardıktan sonra birinci derece saldırı suçlamasını kabul etti. 125 gün mahpus cezasına çarptırılan Ghershony, bundan sonraki iki ayı ise uyuşturucu ve akıl sıhhati rehabilitasyonunda geçirdi.

Bu olayın da gösterdiği üzere uyuşturucu bağımlılığı ve kripto para ünitelerine karşı giderek artmakta olan takıntı bir ortaya geldiğinde ortaya epeyce tehlikeli sonuçlar çıkabilir. Son vakitlerde bunun farkında olan rehabilitasyon klinikleri de tam olarak bu sebeple bireylerin kripto paraya olan bağımlılıkları ile başa çıkmaları için tedavi hizmetleri sunmaya başladı.