Bir Teknoloji Şirketi 2021’in En İyi Telefonlarını Seçti

Akıllı telefon sanayisi her geçen yıl daha da hızlanarak gelişiyor. 2021 yılının en uygunlarının seçildiği listede yüksek performans, yenilikçi tasarım, fiyat-performans oranı ve teknolojik yenilik ve en çok beklenen olmak üzere 6 kategoride 10 farklı modele ödül verildi.

Apple’dan Oppo’ya, Xiaomi’den Huawei’ye birçok akıllı telefon üreticisinin 2021 yılında piyasaya çıkardığı, çeşitli kategorilerdeki en başarılı telefon modellerine gelin birlikte bakalım.

Amiral Gemisi Performans Mükafatı: Xiaomi 12 Pro

Gücünü Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1’den alan Xiaomi 12 Pro, en yüksek performansa sahip android akıllı telefon seçildi.

Amiral Gemisi Performans Mükafatı: iPhone 13 Pro Max

Geçtiğimiz yılın en yüksek performansa sahip bir öbür telefonu da Apple’ın en son modeli iPhone 13 Pro oldu. iOS işletim sistemine sahip iPhone 13 Pro Max gücünü, birinci sınıf A15 Bionic işlemcisinden alıyor.

En Çok Beklenen Mükafatı: Huawei P50 serisi

Huawei pek çok modeliyle teknoloji severlerin ilgisini toplamayı başarıyor. Lakin bu sene en çok beklenen mükafatını almasını sağlayan aygıtı Huawei P50 serisi oldu. Qualcomm’un Snapdragon 888 SoC işlemcisini birinci sefer kullanarak, üstün performansı sayesinde isminden sıkça kelam ettirdi.

En uygun Fiyat – Performans Eseri Mükafatı: Redmi K40

Xiaomi’nin alt markası Redmi, neredeyse tüm modelleriyle kullanıcılarına düşük fiyat yüksek performans hizmeti sunmayı başardı. Geçtiğimiz yılın fiyat-performans oranında en başarılı olan akıllı telefon modellerinde biri Redmi K40 oldu.

En yeterli Fiyat – Performans Eseri Mükafatı: Motorola S30

Geçtiğimiz yılın bir öteki fiyat performans eseri ise Motorola Edge S30 oldu. Yaklaşık 285 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulan akıllı telefon, piyasadaki en ucuz Snapdragon 888 SoC işlemcili model oldu.

Teknolojik Yenilik Mükafatı: Oppo Find N

Oppo,son yıllarda yenilikçi dizaynlarıyla öne çıkan akıllı telefon üreticilerinden olarak dikkat çekiyor. Oppo’nun geçtiğimiz yılın teknolojik yenilik mükafatını kazanmasını sağlayan modeli ise katlanabilir akıllı telefon sanayisinin zirvesindeki Oppo Find N oldu.

Teknolojik Yenilik Mükafatı: Xiaomi Mi MIX 4

2021 yılının en yenilikçi dizaynına sahip telefonu dendiğinde çabucak akla gelebilecek bir öbür marka elbette ki Xiaomi. Piyasadaki muhtaçlığa özgün dizaynlarla karşılık veren Xiaomi, geçtiğimiz yılın yenilikçi tasarım ödülünü ekran altı kamera teknolojisini kullandığı Xiaomi Mi MIX 4 ile aldı.

En Uygun Kamera Mükafatı: Huawei P50 Pro

Optik sistemin hudutlarını zorlayan Huawei, fotoğrafların ışık ve renk ayarlarının daha sonradan değiştirilmesine imkan sağlayan XD Optics teknolojisi sayesinde Huawei P50 Pro ile en uygun kamera mükafatını aldı.

En Uygun Kamera Mükafatı: Xiaomi Mi 11 Ultra

Geçtiğimiz yılın en düzgün kamera mükafatına sahip olan bir öteki telefonu Xiaomi Mi 11 Ultra oldu. Xiaomi ve Samsung’un ortak geliştirdiği GN2 sensörüyle donatılan model, Xiaomi’nin tarihinin ve 2021 yılının en yüksek kamera performansına sahip akıllı telefonu oldu.

En Uygun Tasarım Mükafatı: Honor 60 Serisi

2021 yılının en yeterli tasarım mükafatını kazanan akıllı telefon, kavisli dizaynıyla üst seviye bir kullanıcı tecrübesi sunan Honor’un 60 serisi oldu. Sol ve sağda 81 derece, üst ve altta 52 derece bir eğime sahip bu seri, alışılmışın dışında bir estetik performans sunuyor.