Bitcoin, Ağustos Ayından Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

Kripto para piyasası, son haftalarda dalgalı bir formda ilerlemeye devam ederken Bitcoin, son birkaç gündür 42-43 bin dolar düzeylerinde dolaşıyordu. 10 Kasım’da 69 bin dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşan Bitcoin, o günün akabinde başlayan düşüşünü sürdürüyor. Bu gece uyuyup sabah uykusundan kalkan kripto para yatırımcılarıysa muhtemelen kısa vadeli bir şok yaşadı.

Dün gün içinde süratli bir yükseliş sergileyerek 43 bin 300 dolar düzeylerine yükselen Bitcoin, ilerleyen saatlerdeyse bu yükselişini devam ettiremedi. Piyasalardan gelen satış baskısıyla birlikte Bitcoin, gece 00.00’da ani düşüşle 41 bin 300 düzeyine geriledi. Düşüş, bu saatten sonra da gece boyunca süratle devam etti.

38 bin 200 dolar düzeylerini gördü:

Bitcoin, sabah 6 sularındaysa son vakitlerde gördüğü en düşük düzeye indi. En son 1 Ocak’ta 39 bin 650’ye düşen Bitcoin, bu düzeyin de altına indi. Kripto para ünitesi, bugün en son Ağustos 2021’de gördüğü 38 bin dolar düzeylerine geriledi. Bitcoin, şu anda en düşük 38 bin 220 dolar seviyesini gördü. Son 24 saatteki düşüş oranıysa %8’e dayandı.

Bitcoin’in bu düşüşüyse elbette toplumsal medyada gündeme oturdu. Toplumsal medyada yapılan paylaşımlardan kimileri şu biçimdeydi: