Blizzard, Yeni İsimsiz Bir Hayatta Kalma Oyunu Geliştiriyor

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasında büyük ses getiren bir açıklamayla Microsoft, Activision Blizzard’ın satın alınacağını duyurmuştu. Bu büyük haber sonrası her iki cephede de büyük bir hareketlilik başladı. Bilhassa World of Warcraft ve Starcraft serileriyle tanınan ve Activision Blizzard’ın bir kesimi olan Blizzard Entertainment da gündemde kendine yer edinmeyi başardı. Bugün paylaşılan bir blog ile birlikte Blizzard, şimdi erken basamakta olan bir isimsiz bir hayatta kalma oyunu geliştirdiğini belirtti.

Her ne kadar Blizzard Entertainment bu hayatta kalma oyununu geliştirdiğini duyursa da bunun dışındaki ayrıntılar çok az. Bilinen tek garanti bilgi oyunun bilgisayar ve konsollara geleceği ve bu oyunun Blizzard’tan gelen yepyeni bir evren olduğu.

Blizzard yeni çalışma arkadaşları arıyor

Twitter’dan yapılan duyuruda da görebileceğiniz üzere Blizzard Entertainment, oyunun geliştirici grubuna katılması ismine yeni çalışma arkadaşları arıyor. Hayatta kalma çeşidinde olacak bu yeni oyun, 2016 yılında çıkan Overwatch’tan sonra gelen birinci yeni ve öbür bir yere bağlı olmayan kainata sahip oyun olacak. Yolun çok başında olduğu muhakkak olan oyun için Blizzard sanat, mühendislik ve tasarım grubu için uzman grup arkadaşları arıyor.

Blizzard’ın blogunda yer alan konsept çalışması, orta çağı andıran bir temaya sahip ve portala benzeyen bir ayna görülüyor. Şu anda oyuna dair öteki hiçbir bilgi yok. Fakat kelam konusu cihan yaratmak olunca, Blizzard’ın bu mevzuda uygun olduğunu biliyoruz ve bu da heyecanlanmaya yetiyor.