BMW, Araç Rengini Değiştiren Teknolojisini Tanıttı

Gelecekte hayatımıza girecek teknolojilerin birçoğunu gördüğümüz CES 2022 aktifliği bugün başladı. Tüm süratiyle devam eden aktiflikte otomotiv bölümünden Chrysler ve Sony’nin yeni konsept araçlarını görürken Alman araba devi BMW, bu kesimde şu ana kadarki belki de en heyecanlandırıcı teknolojiyi gösterdi.

CES 2022 aktifliğine fizikî olarak katılmayan BMW, aktiflikte yeni BMW iX M60 SUV’unu tanıttı. Lakin bu araç, beraberinde süper bir teknolojiye de yer verdi. BMW iX M60, “bir tuşa dokunarak aracın dış rengini değiştiren” teknolojiyle görücüye çıktı. Paylaşılan görüntülerde aracın bir anda nasıl renk değiştirdiği gösterildi.

BMW iX M60’ın birdenbire renk değiştirdiği o anlar:

YouTube video

BMW, yeni iX M60 ve aracın tek tuşla renk değiştirmesini sağlayan teknoloji hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ayrıyeten yeni renk değiştirme teknolojisinin sadece bu araca mı özel olacak, özel bir opsiyon mu olacak ya da sırf CES 2022’de konsept bir teknoloji olarak mı kalacak sorularına da bir yanıt vermedi.

BMW’nin renk değiştiren teknolojisine dair görüntülerden birini paylaşan Out of Spec Studios, teknoloji hakkında ufak da bir bilgi sundu. Sayfa, aracın renk değiştirmesini sağlayan boyanın sıcaklığa hassas olduğunu, BMW’nin boyanın çok ısınması ya da soğuması ihtimaline karşı yedek bir araç getirdiğini söz etti.

İlk gününde epeyce süratli bir başlangıç yapan CES 2022’de göreceğimiz yeni teknolojileri merakla bekliyoruz.