Türkiye’de İlk Kez Bir Siyasi Parti, Metaverse’te Arsa Aldı

Son devirlerde en çok konuştuğumuz teknolojilerin başında metaverse geliyor. Gerçek insanları sanal bir dünyanın içerisine sokan ve çeşitli ekipmanlar ile bu sanal dünyanın hudutlarını zorlayabileceğimiz teknoloji, Facebook’un ismini değiştirip “Meta” haline gelmesiyle daha fazla kıymet kazanmaya başladı. Şu sıralar çabucak herkes, geleceğin teknolojisi olarak lanse edilen metaverse’te kendine yer edinmeye çalışıyor.

Şimdiyse bu teknolojiyle ilgili Türkiye’de bir birinci yaşandı. Ali Babacan tarafından kurulan DEVA Partisi, Metaverse ekosisteminde arsa aldı. Arsanın lokasyon seçimini parti genel merkezi olarak tercih eden yetkililer, genel merkez binasının sanal bir versiyonunu da hazırladılar.

DEVA Partisi’nin Metaverse’teki genel binası bu türlü görünüyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın, Twitter’da yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: DEVA Partisi Genel Merkezi, Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’nden sonra, artık de Metaverse Mustafa Kemal Mahallesi’nde. Toplantılar yakında başlıyorDalgın ayrıca, DEVA Partisi kurucusu Ali Babacan’ın avatarını da paylaştı.

2021 yılında gündemden düşmeyen Metaverse, 2022’de de çok konuşulacak gibi görünüyor. Ferdî yatırımcıların, şirketlerin, siyasi partilerin ve hatta hükümetlerin bu teknolojinin peşinden gitmesinin hayata ne üzere tesirleri olacağını hep birlikte göreceğiz…