Chrysler, Tasarımıyla Cezbeden Elektrikli SUV’unu Tanıttı

Otomotiv dünyasının efsane araba üreticilerinden birisi olan Chrysler, bugün başlayan CES 2022 etkinliğinde günümüzden 90 yıl öncesine döndü. ABD merkezli araba üreticisi, 1930’lu yıllarda tasarladığı ve 1934-1937 yılları ortasında ürettiği Airflow isimli aracını yine çağdaş dünyaya kavuşturdu. Lakin yeni Airflow, eski Airflow’dan hiçbir iz taşımıyordu.

1930’lu yıllara nazaran ‘garip’ görünümü nedeniyle çok da tutmayan Airflow modeli, Chrysler tarafından sırf ismiyle tekrar ele alındı. Şirket, CES 2022’de yeni konsept arabası Airflow’u tanıttı. Büsbütün elektrikli SUV olan yeni Chrysler Airflow, hem iç hem de dış tasarımıyla pek çok kişiyi cezbetmeyi başardı.

Araç hakkında teknik bilgiler şimdi paylaşılmadı

Dışında ve içinde ‘temiz’ bir tasarım anlayışını sürdüren Airflow konsept modeli, aracın daha fazla pak ve şık gözükmesini sağlayan ‘Kutup Beyazı’ rengiyle gösterildi. Araç, dizaynına büyük katkı sunan ve biraz da agresif görünüm katan 22 inçlik jantlar taşıyor. Art ve ön tarafında ince bir çizgi halinde ışıklara yer veren araba, iç kısımda da temiz, hafif agresif ve şık görünümü muhafazaya devam ediyor.

Aracın içine geldiğimizde bilgi-eğlence sisteminin üç farklı ekranda sunulduğunu görebiliyoruz. Aracın direksiyonu, artık neredeyse tüm çağdaş araçlarda görmeye alışık olduğumuz düz çizgilere yer veriyor. Art kısımdaki yolcular için de ön koltukların gerisinde birer dokunmatik ekran yer alıyor. Aracın tavanındaki büyük cam da iç kısmın olduğundan daha ferah hissedilmesini sağlıyor.

Araç hakkında teknik bilgilerse şu anda paylaşılmadı. Chrysler, konsept aracın şu anlık dört çeker olduğunu ve her biri 201 beygir üreten iki 150 kilowattlık elektrik motor taşıdığını paylaştı. Resmi bir bilgi paylaşılmasa da araç hakkındaki beklentiler, aracın 550 – 650 kilometrelik menzile sahip olması tarafında.

Öte yandan Chrysler’in kesin bir formda bu aracı üretip üretmeyeceği de şimdi bilinmiyor.