Tam Elektrikli Konsept SUV Sony Vision-S 02 Tanıtıldı

CES 2022, Japonya merkezli teknoloji devi Sony için hayli hareketli başladı. Yeni televizyonları ile PlayStation 5 uyumlu VR ekipmanlarının tanıtımını yapan şirket, artık de elektrik motorlu araba konsepti gösterdi. “Vision-S 02” ismine sahip olan ve SUV olarak karşımıza çıkan araç, TOGG’un rakibi olacak üzere görünüyor.

Sony, aslında uzun bir müddettir elektrik motorlu otomobil projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. CES 2022’de birinci sefer gösterilen SUV’un yanında sergilenen sedan araç, şirketin birinci elektrikli arabası Vision-S. Lakin bu sedan, yapılan son açıklamalara nazaran piyasaya sürülmeyecek. Tüketiciler, muhtemelen Vision-S 02 ile tanışma imkanı yakalayacaklar. Pekala Sony’nin bu bölümle ilgili gayeleri neler?

Karşınızda Sony Vision-S 02

Vision-S 02 için yapılan açıklamalara nazaran bu SUV, Vision-S’in sahip olduğu platformu kullanıyor. 7 kişilik bir yapıya sahip olabilen SUV, neredeyse her yerinde sensörler barındırıyor. Bu sensörler CMOS imaj ve LiDAR da yer alırken sürücü ile etkileşim de Vision-S 02’nin özelliklerinden olacak. Şirket, 2. düzey şoför dayanak teknolojisi için Avrupa’da çalıştığını, aracın uzaktan güncelleme ve çalıştırma özelliklerinin ise 5G takviyesi ile sağlanacağını tabir ediyor.

Sony, konsept SUV modelinin geleceği hakkında net bir açıklama yapmadı. Lakin şirket, önümüzdeki aylarda Sony Mobility Inc.‘i resmen kuracak. Yeni şirket, Sony’nin elektrikli araba ihtilalindeki çalışmalarını sürdürecek. Sony’nin bu kesimde neler yapabileceğini ise daima birlikte göreceğiz…

Sony Vision-S 02 için paylaşılan birtakım fotoğraflar

Sony Vision-S 02 tanıtım videosu

YouTube video