Clubhouse, Artık Tarayıcılar Üzerinden de Ulaşılabilecek

2020 yılında geliştirilen ve piyasaya sürüldüğünden bu yana bir epey ses getiren Clubhouse uygulamasına şu ana kadar sırf taşınabilir uygulaması üzerinden ulaşılabiliyordu. Fakat yapılan yeni bir açıklamaya nazaran kullanıcılar artık uygulamaya internet tarayıcıları üzerinden de girebilecek. Buna ek olarak, platforma üye olmayan kullanıcılar da Clubhouse odalarına gönderilen linkler üzerinden girebilecekler.

Bu özellik şimdi resmen yürürlüğe girmiş değil. Lakin elde edilen bilgilere nazaran Clubhouse’un geliştiricileri, uygulamayı internet tarayıcılarına entegre etmek için çalışmalara başladı. Kullanıcılar, uygulamanın taşınabilir versiyonundan oluşturdukları ‘odaların’ linklerini toplumsal medya üzerinden ya da e-posta yoluyla diğerleriyle paylaşabilecek. Böylece platforma üye olmayan kullanıcılar da odalara katılabilecekler.

Üyelerin kimi ayrıcalıkları olacak:

Uygulamanın geliştiricileri, eklemeyi planladıkları bu yeni özelliği ABD’de sayılı kullanıcı üzerinde test etmeye başladı bile. Her ne kadar üye olmayan kullanıcılar odalara katılabiliyor olsa da ‘oda oluşturmak’ ve ‘link paylaşmak’ hala üyelere özel olacak. Şu anda bu özelliğin ne kadar mühlet boyunca test edileceğine dair bir bilgi paylaşılmış değil. Fakat bu teşebbüsün başarılı olması haline Clubhouse’un kullanım alanını daha da genişletmesi bekleniyor.

Clubhouse’un her daim ‘iyi manada popüler’ olduğunu söylemek güç. Yayınlandığı tarihten bu yana kimi özellikleriyle kendinden bahsettiren uygulama, geçtiğimiz yıl da bir skandala husus olmuştu. Fakat geçtiğimiz ay ülkemizdeki Clubhouse kullanıcıları için olumlu bir gelişme yaşanmış ve Türkçe lisan takviyesi platforma eklenmişti. Pekala, uygulamanın internet tarayıcılarına taşınması hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlar kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.