Dying Light 2 Yayınlandı: İşte İlk Yorumlar

Oyun dünyasında Cyberpunk 2077 ve Battlefield 2042 üzere oyunlarda yaşanan fiyaskolu çıkışların akabinde merakla beklenen Dying Light 2 Stay Human, bugün oyuncularla buluştu. Tüm platformlar için yayımlanan ve yayınlandıktan saatler sonra birinci güncellemesini de alan oyun, oyuncuların birinci yorumlarını da toplamaya başladı.

Dying Light 2’yi çıktığı gün indirip oynayan oyuncular, oyun hakkında fikirlerini hem toplumsal medyada hem de Steam üzerinde paylaştılar. Oyun, neyse ki son örneklere benzemeyecek biçimde Steam’de birinci gününden ‘Çoğunlukla Olumlu’ puanını almayı başardı. Yani oyunu inceleyen oyuncuların büyük bir çoğunluğu, olumlu istikamette oy verdi.

Dying Light 2’ye birinci günden gelen yorumlar

Dying Light 2 hakkında yorumlara baktığımızda, genel olarak oyuncuların yeni bir nefes aldığını hissediyoruz. Bilhassa Türk oyuncular, oyunun birinci günden Türkçe lisan dayanağıyla gelmesine sevinirken olumlu yorumlar, oyunun oyunu öldüren bir yanlışa sahip olmadığını ve genel olarak oyunun keyifli olduğu yönündeydi. Oyuncuların yaptıkları olumlu ve olumsuz tenkitler şu haldeydi:

“Dying Light 2’deki yeni zombi tipleri müthiş”

“İlk oyun daha ucuz ve uygun. En değerli iki şey, dövüş ve parkur, birinci oyundan çok daha makus.”