Tweet ‘Beğenmeme’ Özelliği Tüm Dünyada Test Edilecek

Dünyanın en tanınan toplumsal ağlarından bir tanesi olan Twitter, geçtiğimiz yıl küçük bir kullanıcı kitlesi ile bir test gerçekleştirmişti. Bu test kapsamında kullanıcılar, bir tweete verilen karşılıklar için beğenmeme vermiş, bu karşılık o tweet altında alt sıralara gönderilmişti. Bilhassa ilgili yeni bir açıklama yapan Twitter, bu özelliğin kapsamını genişleteceğini dünya genelindeki tüm kullanıcıların bu özelliği test etmeye başlayacağını duyurdu. Özellik artık, web sürüme ek olarak iOS ve Android’de de deneyimlenebilecek.

Twitter, bir tweete gönderilen karşılıkların kaç adet ‘beğenmeme’ olduğunu açıklamayacak. Zira platform, bu özellik ile kullanıcıları rencide etmek istemiyor. Şirketin temel hedefi, bir tweete verilen ve kullanıcıların genel olarak beğenmediği karşılığı, o paylaşımdaki tüm karşılıklar arasında en alt sıralara göndermek. Twitter, bu özelliğin kıymetli olduğunu tabir ediyor.

“Beğenmeme, rahatsız edici ve alakasız yorumların filtrelenmesini sağladı”

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda, daha evvelki periyotlarda yapılan testin sonuçlarına değinildi. Yetkililere nazaran bu özellik, rahatsız edici yahut hususla alakasız yorumların kullanıcılar sayesinde filtrelenmesini sağlamış. Bu yüzden bu özelliğin önemsendiğini anlatan yetkililer, özellik sayesinde Twitter’daki karşılıklı yorumlaşmanın kalitesinin artacağını belirtiyorlar.

Twitter’ın beğenmeme özelliği, kullanıcılara sunulmaya başladı. Haliyle tahminen siz de bu test programına dahil olmuş olabilirsiniz. Şayet bu özelliği gördüyseniz ve deneyimlediyseniz, fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.