Marvel Realm of Champions’un Sunucuları Kapanıyor

Hepimizin bildiği üzere dünyaca ünlü cümbüş şirketi Marvel’ın karakterleri epeyce tanınan. Bu karakterlerden esinlenerek oluşturulan diziler, sinemalar ve oyunlar da dünya çapında rekorlar kırmayı başarıyor. Fakat artık, bu oyunlardan bir adedinin yaşanan hayal kırıklıkları sebebiyle kaldırılacağı duyuruldu.

Ünlü oyun geliştiricisi Kabam, 2020 yılının sonunda piyasaya sürülen; yani daha çok yeni sayılabilecek bir Marvel oyunu olan Marvel Realm of Champions’un sunucularının kapanacağını duyurdu. Şirket, MOBA cinsinde bir taşınabilir oyun olan Marvel Realm of Champions’un mart ayında kaldırılacağını da kelamlarına ekledi.

İstenilen vizyona ulaşılamadı

Öncelikle oyundan bahsedelim. 2020’nin aralık ayında piyasaya sürülen dövüş tipindeki bu taşınabilir oyun, tekrar Kabam tarafından geliştirilen bir Marvel oyunu olan Contest of Champions’un yan eseri olarak piyasaya sürülmüştü. Secret Wars çizgi roman serisinden esinlenerek oluşturulan Realm of Cahmpions, sırf multiplayer; yani çoklu oyuncu modlarına sahipti.

Şirket yaptığı açıklamalarda oyunun bekleneni vermediğinin altını çizerek alınan karar ile ilgili şu sözleri kullandı: “Marvel Realm of Champions’u geliştirmeye başladığımızda, rekabetçi PvP savaşları sunmayı, Marvel şampiyonlarının istenilen biçimde kişiselleştirilmesini sağlamayı; böylelikle de süratli tempoya sahip aksiyon dolu bir RPG oluşturmayı amaçladık. Lakin oyunu piyasaya sürdüğümüzden bu yana yaptığımız değişikliklere karşın istediğimiz vizyona ulaşamadık.”

Açıklamalara nazaran oyun şu anda App Store ve Google Play Store’dan halihazırda kaldırılmış, oyun içi alım satımlar da durdurulmuş durumda. Sunucuların kapanması için belirlenen tarih ise 31 Mart. Oyunu sevenlere kapanma tarihinden evvel son sefer hoş bir tecrübe yaşatmak isteyen Kabam, 31 mart tarihinden evvel daha evvel yayımlanmamış olan teçhizat setleri ve silahların kullanıma sunulacağını, oyun içi paraların oyunculara daha fazla verileceğini teçhizatların daha az üniteye satılacağını belirli modların oyunda yer almaya devam edeceğini kelamlarına ekledi.