En Büyük Üçüncü Bitcoin Balinası, 456 BTC Daha Aldı

Dünyanın birinci kripto para ünitesi olan, merkeziyetsiz bir para transferi ağı oluşturma gayesiyle dünyaya getirilen Bitcoin, dün 13. yaşını kutladı. Kim tarafından oluşturulduğu günümüzde hala gizemini koruyan kripto para ünitesi, son günlerde dalgalı bir halde piyasayı etkilemeye devam ederken bu yazıyı yazdığımız an prestijiyle 46.600 seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin’in bedelinin inişli-çıkışlı olduğu son günlerin akabinde bugünse yatırımcıları yakından ilgilendiren değerli bir süreç gerçekleştirildi. Kripto para piyasasındaki en büyük üçüncü Bitcoin balinası, yaklaşık 21 milyon dolar kıymetinde 456 Bitcoin satın aldı. Bu süreç, 2022’nin şimdilik en büyük kripto para alım işlemi oldu.

Cüzdanda 120 bin 845 adet Bitcoin bulunuyor

Kripto para piyasasındaki devasa süreçleri paylaşan Whale Alert botunun paylaşımına nazaran süreç, Coinbase’te gerçekleştirildi. Yaklaşık 12 saat evvel yapılan 21 milyon 161 bin dolar pahasındaki süreçle birlikte en büyük üçüncü Bitcoin cüzdanındaki Bitcoin ölçüsü 120.845,57’ye yükseldi. Bu da bu cüzdanda yaklaşık 5,6 milyar dolarlık Bitcoin bulunduğu manasına geliyor.

Bahsi geçen kripto para cüzdanının kime ilişkin olduğu bilinmiyor. Ancak Bitcoin’in fiyatının yine 46 binlere düştüğü bugünlerde yapılan bu yüklü alım, pek çok yatırımcının ilgisini çekti. Bitcoin, geçtiğimiz haftaya nazaran %9’a yakın kıymet kaybı yaşadı. Birçok yatırımcı, kısa vadede yaşadıkları meselelere karşın kripto para piyasasından hala umutlu.

Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir.