TOGG, Sedan Modelin Tasarımını Yeniledi

Geçtiğimiz saatlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, CES 2022 için ABD’nin yolunu tutan TOGG‘un yeni bir görüntü paylaşımından bahsetmiştik. Bu görüntüde yer alan ve sedan üzere olduğu görünen model, far dizaynındaki değişik yapı ile başları karıştırmış, TOGG’un CES 2022’de yeni bir model duyurabileceğini düşündürmüştü. Bu mevzuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Autoweek Hollanda, hayli dikkat çeken bir habere imza atmış durumda. TOGG’un yeni bir patentine ulaşmayı başaran grup, C sedan segmentindeki modelin CES 2022’de tanıtılacağını argüman ediyor. Sızdırılan patent imgelerine baktığımızda, yeni sedanın 2019’da tanıştığımız versiyondan epey farklı olduğunu görüyoruz. Evvelki içeriğimizde de belirttiğimiz üzere mühendisler, sedana kimi değişiklikler yapmışlar ve CES 2022’de yine tanıtacaklar üzere görünüyor.

TOGG sedanın sızdırılan yeni patent imajları şöyle

TOGG’un C segment sedanı, 2019’da tanıtıldığında daha uzun bir bagaj dizaynına sahipti. Yeni patent ise aracın art kısmının biraz daha kavisli bir hale büründürüldüğünü gözler önüne seriyor. Ayrıyeten yeni sedanın tavanı da etkileyici bir dizayna sahip. Patente nazaran tavan tasarımı, içten aydınlatmalı bir yapıya da sahip olacak. Ve en değerli ayrıntı: Aracın ön ızgarasında yer alan yepisyeni farlar da bu patentte karşımıza çıkmış durumda.

2019’da gösterilen TOGG C-sedan nasıl görünüyordu?

Patent görselleri ile 2019’da tanıtılan model ortasında farklılıklar olsa da ortak yanlar da hiç az değil. Örneğin aracın ön ana far tasarımı ile LED aydınlatmalar neredeyse aynen korunmuş. Aracın kaportasındaki çizgiler de genel olarak tıpkı. Lakin kamera kullanılacak yan aynalarda yeni bir dizaynın yer aldığını söyleyebiliriz.

TOGG, şu ana dek bu paylaşımla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat bu durum çok da kıymetli değil. Çünkü CES 2022 başlamış durumda ve TOGG da bu aktiflik kapsamında hem araç tanıtımı yapacak hem de açıklamalarda bulunacak. ABD’den gelecek açıklamalar, yerli araba ile ilgili yepyeni bilgileri ortaya çıkarmış olacak.