Google’dan Pekin Kış Olimpiyatlarına Özel Doodle

Çin’in başşehri Pekin, bir mühlet sporseverlerin bir numaralı gündem hususu olacak. Çünkü bugün prestijiyle başlayan Kış Olimpiyatları, 20 Şubat’a kadar devam edecek ve kış sporlarıyla ilgilenenler, bu süreçte sayısız aktifliğe doyacaklar. Bu değerli aktifliği atlamayan Google ise hazırladığı bir doodle ile Kış Olimpiyatları’nı kutladı.

Google’ın hazırladığı animasyonlu doodleda daha çok hayvanların kullanıldığını görüyoruz. Bu hayvanlar, kış sporlarını icra etmeye çalışırken gösterilmişler. Doodle’a tıkladığımızda ise “Kış Olimpiyatları 2022” terimine ait sonuçlarla karşılaşıyoruz. Sayfanın en başında, öne çıkan karşılaşmalar gösteriliyor. Şayet profesyonel atletleri izlemek istiyorsanız, bu kısma göz atmanızı tavsiye ederiz.

Google’ın Kış Olimpiyatları için hazırladığı doodle bu şekilde

Sonuçların yer aldığı sayfada Kış Olimpiyatları’nın tarihine de değiniliyor. Ufak bir dokunuş ile olimpiyatlar için oluşturulmuş Wikipedia sayfasına doğrudan ulaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten olimpiyatlardan gelen son dakika fotoğrafları da arama sonuçları sayfasında geçişli bir biçimde gösteriliyor.

Eğer kış sporlarıyla ilgileniyorsanız, öne çıkan karşılaşmalar bölümüne kesinlikle göz atmanız gerekiyor. Çünkü bu kısım, Kış Olimpiyatları için oluşturulmuş olan özel ve resmi sayfaya yönlendirme yapıyor. Bu sayfada tüm karşılaşmaların gününü, saatlerini, tamamlanan müsabakaların sonuçlarını ve bunlar üzere öbür ayrıntıları bulabilirsiniz.