Gran Turismo 7’nin 40 Dakikalık Oynanış Videosu

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin 2022 yılındaki birinci State of Play aktifliğini düzenleyeceğinden bahsetmiştik. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran bu aktiflik sadece Gran Turismo 7 isimli otomobil yarışı oyununa odaklanacaktı. Bu aktiflik gerçekleşti ve Sony, Gran Turismo 7 ile ilgili orijinal bilgiler açıkladı.

State of Play etkinliğinde yapılan açıklamalara nazaran Gran Turismo 7, lansman gününde 400 araç, 34 yarış lokasyonu ve 90 pist düzeni sunacak. Oyuncular, Gran Turismo 7’yi bölünmüş ekranda oynama imkanı yakalayacaklar. PlayStation 5 sahipleri, ışın izleme özelliği kapalı olduğunda 60, açık olduğunda ise 30 fps imaj alacaklar. Üstelik DualSense, bu oyunda nasıl bir yüzeyde olunduğunu oyuncuya hissettirecek.

Gran Turismo 7, PlayStation 5’te bu türlü görünecek

Gran Turismo 7, oynanış konusunda da dikkat çeken özellikler sunacak. Örneğin oyuncular, bu oyunda aracı neredeyse büsbütün özelleştirebilecekler. Ayrıyeten oyunda yer alan araçların tarihi ile ilgili bilgiler de edinilebilecek. Oyun, her araç için özel maksatların sunulduğu “Cafe” isimli bir moda sahip olacak. Bu sayede sırf müsabakanın ötesinde aktiviteler de yapılmış olacak.

Sony, State of Play etkinliğinde Gran Turismo’yla ilgili 2 müzik modu tanıttı. Bunlardan bir tanesi, Music Replays olarak isimlendiriliyor. Bu özellik ile oyundaki müzikler, kaydedilen bir yarış için oluşturulan görüntüye eklenebilecek. Böylece oyuncular, yarıştıktan sonra bu müzikler eşliğinde yarışlarının tekrarını izleyebilecekler. Gran Turismo 7, yarış tekrarında kamera açılarını kendi oluşturacak.

Gran Turismo 7’de yer alan bir öbür müzik özelliği ise Music Rally. Bu özellik, oyun oynarken müzik dinlemeyi seven oyuncuların ilgisini çekecek üzere görünüyor. Çünkü bu özellik sayesinde yarışla birlikte müzik başlayacak. Oyuncu, müziğin belli bir yerine geldiğinde ise pistteki kontrol noktasından geçmeye çalışacak. Özelliğin oyunculara nasıl bir tecrübe yaşatacağı, Gran Turismo 7’nin piyasaya sürülmesiyle anlaşılacak.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022‘de PlayStation 5 ve PlayStation 4 için piyasaya sürülecek. Oyunun PlayStation 4 uyumlu versiyonunun fiyatı 599 TL, PlayStation 5 uyumlu versiyonunun fiyatı ise 699 TL olacak. Ekstra içerikler sunan Dijital Deluxe isimli özel sürümün fiyatı ise 869 TL olarak açıklandı. Dilerseniz artık sizleri, buraya kadar anlattığımız özelliklerin gösterildiği State of Play aktifliğinin görüntüsü ile yalnız bırakalım.

Gran Turismo 7 oynanış videosu

YouTube video