GTA 6 Haberine Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

ABD merkezli oyun geliştiricisi Rockstar, geçtiğimiz saatlerde yapılan bir açıklama ile oyun severlerin heyecanla beklediği Grand Theft Auto serisinin yeni oyununu resmi olarak duyurmuştu. Bizim de sizlerle paylaştığımız bu haberde oyunda nelerin yer alabileceği ile ilgili argümanları ve beklentileri derlemiştik.

Rockstar Games, hepimizin yıllardır beklediği bu haberi resmi internet sitesi üzerinden hayranlarla paylaştı. Şirket, yaptığı açıklamalarda 2024 yahut 2025’te piyasaya sürülmesi beklenen GTA 6’nın geliştirme basamağında olduğunu söz etti.

GTA 6 haberi toplumsal medyada gündem oldu

Rockstar’ın GTA 6 ile yaptığı açıklamanın tamamı ise şu biçimdeydi: “GTA V’in beklenmedik bir formda uzun müddetli muvaffakiyet elde etmesinin akabinde pek çoğunuzun yeni bir GTA oyunu ile ilgili sorular sorduğunu biliyoruz. Ortaya çıkardığımız her projede hedefimiz, bir evvelki işin üzerine koyarak daha uygununu sizlere sunmak. Sizlerle Grand Theft Auto serisinin yeni bir oyununun üzerinde çalıştığımızı söylemekten gurur duyuyoruz ve hazır olduğumuzda oyun ile ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Tahmin edilebileceği üzere uzun vakittir beklenen GTA 6 oyunun resmi olarak duyurulması toplumsal medyada büyük yankı yarattı. Biz de sizler için Türkiye ve dünyada bu habere Twitter üzerinden gelen yansıları derledik;

İşte GTA 6 haberine gelen kimi tepkiler

Sonunda gerçekleşiyor”

Oyunun çıkış tarihinin belirsizliğine vurgu yapan bir kullanıcı “GTA 6 çıktığında ben ve bizim çocuklar”

GTA 6 gündemde zira Rockstar resmi açıklamayı yaptı. Bugünü görebileceğimi hiç düşünmemiştim.”

Oyunun tarihinin meçhullüğü ile ilgili espri yapan bir öbür kullanıcı, “GTA 6 çıktığında ben”

“GTA 6 haberlerini görünce bizim grup”

Oyunun çıkış tarihi hakkındaki bilinmezliğe esprili bir halde yaklaşan öbür bir kullanıcı “Ben ve dostlarım oyun 2038 yılında çıktığında ön sipariş için irtibat kuruyoruz”

9 yıldan ve GTA V’in tekrar tekrar önümüze sunulmasından sonra sonunda GTA 6’ya kavuşuyoruz. İşte bu!