Hogwarts Legacy Oyununun Çıkış Tarihi Eylül Olabilir

Harry Potter cihanında geçecek olan Hogwarts Legacy, bir açık dünya RPG oyunu olarak karşımıza çıkacak. Birinci olarak PlayStation 5’in lansman aktifliği sırasında açıklanan oyunun çıkış tarihi 2021 olarak açıklanmıştı lakin sonrasında resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla 2022 tarihine ertlenmişti.

Hayranları tarafından duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen oyun serinin yaratıcısı J.K Rowling’in kaleme aldığı yeni bir kıssa olmayacak. Büyük heyecan içerisinde beklenen oyunun çıkış tarihi ise şimdi kesinleşmedi lakin bölümdeki kimi isimlerden hususla ilgili yeni açıklamalar gelmeye başladı.

“1 Eylül’de çıkma ihtimali giderek daha mümkün görülüyor”

Sektörün içindeki isimlerden AccountNGT, çok beklenen oyunla ilgili attığı tweette “1 Eylül’de çıkma ihtimali giderek daha muhtemel görünüyor” dedi. AccountNGT ve daha birçok isme nazaran oyunun çıkış tarihinin 1 Eylül olması çok yüksek bir ihtimal. 1 Eylül, Hogwarts öğrencilerinin okula döndüğü gün olarak biliniyor ve ‘Hogwarts Günü’ne Dönüş’ olarak isimlendiriliyor. Bu açıdan bakacak olursak çıkış tarihi olarak 1 Eylül’ü seçmeleri epeyce manalı olur. Tüm bunlar olurken The Rowling Library, oyuna eşlik edecek ‘The and Making of Hogwarts Legacy’ adlı kitabın 6 Eylül’de yayınlanacağını duyurdu. Bu durumda oyunun çıkış tarihinin Eylül olma ihtimalini güçleniyor.

Oyunla ilgili olarak bizi birinci üzen şey baş karakter olarak Harry, Ron ya da Hemione’yi seçip onları yönlendiremeyecek olmamızdı. Bir başka üzüldüğümüz durum ise açıklandığı günden bu yana çıkışının ertelenmesi oldu. Umuyoruz ki net bir çıkış tarihi açıklaması da yakında gelir ve derin bir nefes alırız.