OnePlus 10 Pro Beklenenden Daha Hızlı Geldi

Ocak ayının birinci haftası kullanıcıların beğenisine sunulan OnePlus 10 Pro, özelliklerini kısaca hatırlatacak olursak; 6.7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlük sunan AMOLED ekranla kutudan çıkıyor. Corning Gorilla Glass Victus teknolojisiyle epey sağlam bir hale getirilen ekranın sol üst köşesine yerleştirilmiş delikte ise 32 MP çözünürlük sunan ön kamera yer alıyor.

OnePlus 10 Pro, Snapdragon 8 Gen 1’den güç alıyor. 12 GB’ye kadar RAM ve 256 GB’ye kadar da depolama alanı ve Android 12 tabanlı ColorOS 12.1 ile tanıtıldı. Telefonun 5.000 mAh kapasiteli bataryası ise 80 watt kablolu, 50 watt kablosuz süratli şarj imkanı sunuyor. Akıllı telefon kullanıcıların tecrübesine sunulunca beklenenden çok daha performanslı olduğu ortaya çıktı.

OnePlus 10 Pro beklendiğinden daha süratli geldi

Yakın tarihli bir rapora nazaran, OnePlus 10 Pro sistem suratı Android kampında benzersizdir. Yayınlanan rapora nazaran; sistem arayüzünün, sistem animasyonunun ve hareketlerin çok hassas olduğunu tez ediyor. Ayrıyeten raporda, OnePlus 10 Pro sisteminin iOS ile karşılaştırılabilir olduğu tez ediliyor.

Üstelik bu bahsi geçen akıllı telefonun şarj suratı çok süratli. Bu aygıtı yüzde 0’dan yüzde 50’ye çıkması 11 dakika sürüyor. Ayrıyeten, %100’e çıkması için bu cihazın yalnızca 20 dakikaya gereksinimi var. Şarjın dayanıklılık açısından, tek bir şarj tüm gün sürebilir. Daha da kıymetlisi OnePlus 10 Pro, üst seviye amiral gemisi pazarında ender görülen bir şarj aygıtıyla kutudan çıkıyor. Google Pixel 6 Pro ve iPhone 13 Pro Max gibi üst seviye amiral gemileri, şarj aygıtlarıyla standart olarak kutudan çıkmıyor.

Ayrıca OnePlus 10 Pro, oyun severlerin sorunlu noktalarını çözen HyperBoost full-link oyun çerçevesi stabilizasyon teknolojisini de piyasaya sürdü. Oyun çerçevesini uzun mühlet stabilize edebilir ve çok güçlü bir özelliğe sahiptir. OnePlus yetkilileri, HyperBoost ile tam kontaklı oyun çerçevesi sabitleme teknolojisinin oyun ekranını hakikaten demonte edebileceğini söylüyor. İlerleyen vakitlerde kullanıcıların fikirleri değişecek mi sorusuna şimdi karşılık yok.