LoL’ü Karakterlerin Gözünden Oynasaydık Nasıl Gözükürdü?

Günümüzün en tanınan 10 görüntü oyunu ortasında bulunmaya devam eden League of Legends, yıllar içinde geçirdiği grafiksel ve mekanik evrime karşın en temel oynanış elementini bozmadı. Elbette bir MOBA oyununun bir anda MOBA oyunu olmaktan çıkması da beklenemezdi. Ancak bugün, şayet bu olsaydı ve League of Legends, bir anda FPS oyununa dönüşseydi ne olurdu sorusunun yanıtını veren görüntülerle karşınızdayız.

League of Legends, geçtiğimiz yıllarda yayımlanan ve aslında oyun için yasa dışı olan bir mod sayesinde üçüncü şahıs kamera açısına kavuşmuştu. UberDanger tarafından paylaşılan o modun görüntüsü, 11 milyondan fazla oyuncu tarafından izlendi. Ortadan geçen yılların akabinde bize değişik ve ziyadesiyle merak edilen kamera açısını sunan isimse Death Bringer isimli YouTube kanalı oldu.

League of Legends, karakterlerin gözünden bu türlü gözüküyor:

League of Legends oyuncusu Death Bringer, YouTube’a yüklediği yeni görüntülerinde bilhassa en tanınan karakterleri, o karakterlerin gözünden gösterdi. Bringer, görüntüleri nasıl çektiği hakkında rastgele bir ayrıntı paylaşmadı. Tahminlerimizse bu kamera açısının bir mod aracılığıyla League of Legends’ın tekrar oynatma özelliğinde aktifleştirilmiş olması. Her neyse. Sonuç olarak ortaya izlemesi çok keyifli, ‘Keşke bir müddetliğine deneyebilsem’ dedirten görüntüler çıktı.

Metalci Mordekaiser’ın gözünden ortalığı yok etmece:

YouTube video

LoL’cüler metaverse’te Sett’in gözünden mekik çekiyor:

YouTube video

Yeni oyuncuların gölgesini takip edemediği Zed, kendi gözünden daha da karmaşıklaşıyor:

YouTube video

Zaman vakit ADC’lerin gözünü oymalarına neden Pyke, kendi gözünden bu türlü gözüküyor:

YouTube video

Sırık Jhin’in gözünden silahıyla dans ediyoruz:

YouTube video

Bir kaygı sinemasını karakterin gözünden görmek üzere: Rengar’dan tek yemek işte bu türlü gözüküyor:

YouTube video

800K’cı CTRL+6 canavarlarını unutmayalım:

YouTube video

Vadiye Spartaküs üzere giriş yapalım:

YouTube video