Lost Ark, İlk 24 Saatte Steam’de Rekor Kırdı

Güney Kore merkezli Smilegate tarafından geliştirilerek Amazon Game Studios tarafından yayımlanan Diablo gibisi bir oyun olan Lost Ark, daha evvel sırf muhakkak bölgelerde oynanabiliyordu. Lakin geçtiğimiz cuma günü bu durum değişti ve Lost Ark, Avrupa ve ABD üzere yerlerde de yayımlanarak tüm dünyada oynanabilir hâle geldi.

Çıkışının hayli heyecanlı bir formda beklendiği oyun, Steam’de yayımlanır yayımlanmaz inanılmaz bir muvaffakiyete imza atarak rekor kırdı. Gelen haberlere nazaran Lost Ark, çıkışını yaptıktan 24 saat sonra çok rahat bir biçimde Steam’de 1 milyon eşzamanlı oyuncu sayısını geçmeyi başardı ve büyük beğeni topladı.

Tüm vakitlerin en çok oynanan ikinci oyunu

Lost Ark ayrıyeten 24 saat içerisinde, Steam tarihinin eşzamanlı oyuncu sayısı bakımından en çok oynanan ikinci oyun olma başarısına da imza attı. Ek olarak oyun o kadar o kadar tanınan hâle geldi ki sunucularda meseleler yaşandı ve oyunu oynamak isteyenler beklemek zorunda kaldı. Son olarak Lost Ark’ın 1.308.963 oyuncu ile Counter Strike: Küresel Offensive’in ve Dota 2’nin eşzamanlı oyuncu rekorlarını geçtiğini de belirtelim.

Tabii bu sayının kaçının hakikaten oyunu faal olarak oynadığı aşikâr değil. Yeniden de bu durumun epey büyük bir muvaffakiyet olduğunu belirtmek gerek. Eşzamanlı oyuncularda birinci sırada ise 3.257.248 oyuncu ile PUBG yer alıyor. Lost Ark’ın bu rekoru geçmek için uzun bir yolu olsa da bu üslup bir ihtimalin imkânsız olduğunu söyleyemeyiz.

Lost Ark’ı nasıl oynayabilirsiniz?

Steam’da şu an oynaması fiyatsız olarak ulaşabileceğiniz Lost Ark’a göz atmak için buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.