McDonalds’tan DOGE Yatırımcısını Heyecanlandıran Paylaşım

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Elon Musk ile fast food devi McDonalds ortasındaki bir gelişmeden bahsetmiştik. Twitter’da bir paylaşım yapan Musk, McDonalds’a bir teklifte bulunmuş ve Dogecoin’i ödeme sistemi olarak kabul etmesi durumunda TV’ye çıkıp çocuk menüsü yiyeceğini söylemişti. Artık bu olayın ikinci perdesi yaşandı.

McDonalds’ın resmi Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. Şirket, bu paylaşımda sadece “Bir şeyler geliyor” sözlerine yer verdi. Nedendir bilinmez bu paylaşım, Elon Musk’ın da dikkatini çekti. Bir emoji kullanarak tweeti yanıtlayan Musk, McDonalds’ın Dogecoin’i ödeme formülü olarak kabul edeceğini düşündürmeyi başardı. Bu durum, Dogecoin fiyatına doğrudan yansıdı.

McDonalds’ın tweeti şöyleydi

uhhhhhhhhhhh bir şeyler geliyor

Geçtiğimiz saatlerde yapılan paylaşım, Dogecoin’in 0,1574 dolar düzeylerine kadar yükselmesine neden oldu. Lakin bu yükseliş, çok da uzun müddetli ve kalıcı olmadı. Çünkü bu kripto para ünitesinin saat 11:27 prestijiyle bedeli, tekrar 0,1459 dolar düzeylerine geriledi. Lakin bu bile değerliydi zira Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ihtimali, kripto para piyasalarını düşüş trendine mahkum etmiş durumda.

Elon Musk’ın McDonalds’a verdiği yanıt

McDonalds, Elon Musk’ın paylaşımından sonra birkaç paylaşım daha yaptı. Lakin bu paylaşımlarda, Dogecoin ile ilgili rastgele bir ayrıntıya yer verilmedi. Yani Elon Musk’ın kendi kendine mi gelin güvey olduğu yoksa hakikaten McDonald’s ile DOGE ortasında bir ‘işler’ mi döndüğü bilinmiyor. Lakin bu noktada önümüzdeki günler, “yaklaşan şey” için belirleyici olacaktır.

Dogecoin’in fiyat grafiği

Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir.