Nissan’ın Yeni Elektrikli Otomobili Tanıtıldı

Nissan’ın geçtiğimiz aylarda kullanıcıların beğenisine sunulmak için piyasaya sürülen hem tasarımı hem de konforuyla keşke benim de olsa dedirten SUV’u ‘Murano‘ ile gündeme gelmişti. Artık de Fransa’daki Renault ElectriCity merkezi fabrikasında üretilmesi planlanan yeni araba; Nissan elektrikli araç serisindeki giriş düzeyi olarak Nissan Micra’nın yerini alması bekleniyor. Yeni tanıtılan bu elektrikli araba şimdilik Avrupa bölgesinde pazara sürülecek.

Tamamen yeni elektrikli kompakt araba, bu serinin gelecekteki eser kümesini daha da geliştirecek. Bugün Renault-Nissan-Mitsubishi iş iştiraki ile yeni Alliance 2030 yol haritasının bir kesimi olarak duyurulan araç, Nissan tarafından tasarlandı. Ayrıyeten bu elektrikli araba Alliance CMF B-EV platformunda Renault tarafından tasarlandı ve üretildi.

Nissan’ın yeni elektrikli arabasının şimdi ismi aşikâr değil

Ayrıca Alliance CMF B-EV platformu, yeni tanıtılan aracın tasarım önizlemesinde gösterildiği üzere, şirketlerin ilgili eserleri için eşsiz bir tarz sürdürmelerini amaçlıyor. Nissan Operasyon Yöneticisi Ashwani Gupta, “Bu büsbütün yeni model Nissan tarafından tasarlanacak ve Renault tarafından yeni ortak platformumuz kullanılarak tasarlanacak ve üretilecek. Böylelikle Nissan-ness özelliğini korurken Alliance varlıklarımızın kullanımını en üst seviyeye çıkaracak” dedi.

Ayrıca Gupta şu halde ekleme yaptı; “Bu, İttifak’ın ‘akıllı farklılaştırma’ yaklaşımının olağanüstü bir örneği. İkonik Micra’mızın yerini alan bu yeni modelin Avrupa’daki müşterilerimize daha fazla heyecan katacağına eminim.”

Geleceğin kompakt elektrikli arabası, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors tarafından açıklanan ve elektrikli araçlara ve temaslı mobilite faaliyetlerine odaklanan ortak bir yol haritası olan Alliance 2030’un bir modülü olarak bugün kullanıcılar ile buluşmak için örtüsü kaldırıldı. Bugün açıklanan elektrikli araba; Nissan’ın hafif ticari araç portföyünü, bilhassa Nissan’ın küçük elektrikli minibüsü olarak çığır açan e-NV200’ün akabinde gelen yeni Nissan Townstar’ı içeren Fransa’da Renault tarafından üretilen Nissan araç portföyüne ekleniyor.

Bu arabanın ismi, lansman zamanlaması ve teknik detaylar dahil olmak üzere daha fazla eser bilgisi hakkında şimdilik bir açıklama yok. Geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Nissan’ın yeni elektrikli arabanın tanıtım görüntüsü ve fotoğrafları

YouTube video