OnePlus 10R Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

2021 yılında OnePlus, OnePlus 9R ile birinci “R” serisindeki birinci telefonunu çıkarmıştı. Bu telefon Çin ve Hindistan’a özeldi ve OnePlus 9 serisindeki en düşük düzeyli aygıtı temsil ediyordu. Şirket, bunu geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürülen OnePlus 9RT ile takip etmişti. Geçtiğimiz saatlerde ise bu R serisi akıllı telefonun bir yeni modeli hakkında birtakım teknik özellikleri sızdırıldı. Şirket, OnePlus 10 akıllı telefonunda, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisini kullanırken OnePlus 10R Dimensity 9000 işlemcisini tercih etmesi Snapdragon işlemcisi bekleyenleri zıt köşe yapması kuvvetle olası üzere görünüyor.

Gelen sızıntılara nazaran OnePlus 10R akıllı telefonun kalbinde MediaTek Dimensity 9000 işlemcisi bulunabilir. OnePlus 9R ve 9RT, tıpkı OnePlus 9 ve 9 Pro üzere Qualcomm taşınabilir işlemcileri ile geldiği için bu farklı bir haber. OnePlus 10 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olduğu geçtiğimiz günlerde katılaşmıştı, bu nedenle OnePlus 10R akıllı telefonu için bir MediaTek işlemcisi görmek aslında garip.

OnePlus 10R, savlara nazaran Dimensity 9000 ile gelecek


Öbür sızıntılara da göz gezdirecek olursak, OnePlus 10R 120Hz AMOLED ekrana, en az 8GB RAM’e ve en az 128 GB depolamaya sahip olabilir. Ayrıyeten, yeniden sızıntılardan yola çıkacak olursak; şirketin OnePlus 10R akıllı telefonunun 2022’nin ikinci çeyreğinin sonuna yanlışsız piyasaya sürebileceğini argüman ediyor. Bu gecikmenin nedeni hakkında düşünceceler ise şirketin yeni tanıttığı akıllı telefonun satışlarının düşmesi ihtimalini göz önünde bulunduruyor olabilir.

İlginç bir halde, OnePlus 10R akıllı telefonu hakkında şimdilik öteki bir teknik bilgi yok.Yakın vakitte telefon hakkında daha fazla ayrıntının ortaya çıkacağı düşünülüyor