Yılın En İtibarlı Binek Otomobil Markası Belli Oldu

Şu sıralarda Türkiye’de araba satın almanın hayli sıkıntı olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Araba ve akaryakıt fiyatlarının yükselmesi birçok vatandaşı güç duruma düşürüyor. Durum bu türlü olsa da ülkemizde hâlen birçok insan, farklı araba markalarını kullanmaya devam ediyor.

Şimdi de pazar araştırmaları şirketi Akademetre ve Marketing Türkiye’nin ortak düzenlediği bir ödül merasiminde geride bıraktığımız yılın ‘En Prestijli Binek Araba Markası’ muhakkak oldu. The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Mükafatları isimli merasimde Opel’in, ülkemizde prestijini en çok artıran araba markası olduğu açıklandı.

‘Yılın En Prestijli Binek Araba Markası’

70 farklı kategoride mükafatların dağıtıldığı aktiflikte, 12 vilayetten 1.200 kişinin iştirakiyle sonuçların belirlendiği tabir edildi. Alman araba üreticisi Opel de halk heyeti tarafından prestijini en çok artıran marka olarak belirlendi. Opel Türkiye Genel Müdürü Alpaut Girgin de markanın ‘Yılın En Prestijli Binek Araba Markası’ olarak seçilmesi ile ilgili şu sözlere yer verdi:

Opel olarak kurumsal kimliğimiz ve eser gamımızı yeniledik. Eskiye nazaran daha genç, çağdaş, bahadır ve yalın bir imaja kavuştuk ve amaç kitlemizde de dönüşümlere yol açtık. Yeni olağanla birlikte değişen müşteri gereksinimlerine da özel ve süratli tahlillerle yanıt verdik ve Stellantis çatısı altında muvaffakiyet hikâyemizi yazdık. Mokka modelimiz ile de geleceğe yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Tüm bu çalışmalarımızın karşılığını aldığımız için de çok memnunuz.”

Girgin ayrıyeten, 2021 yılının dünya ve Türkiye için hayli şiddetli geçtiğini; lakin Opel’in muvaffakiyetlerini sürdürdüğünü ve bölümde değişimin öncüsü olmaya devam edeceğini de kelamlarına ekledi. Opel’in müşteri odaklı yaklaşımının ve güçlü bayi ağı sayesinde ülkedeki büyümesinin de sürat kesmeden devam edeceği 48 yaşındaki genel müdür tarafından yapılan açıklamalarda vurgulandı.