Otobanda 417 Km/s Hız Yapan Milyonere Soruşturma [Video]

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Almanya’da otoyola çıkan bir Bugatti Chiron’un 417 km/s sürate ulaştığından bahsetmiştik. Formula 1’in sürat rekorlarını bile aşan bu kıymet, Çek milyoner Radim Passer tarafından gerçekleştirilmiş, toplumsal medyada da büyük ilgi görmüştü.

Radim Passer, sürat rekoru kırdığı anları kayıt altına alarak YouTube kanalından da paylaşmıştı. Fakat bu durum, Çek milyonerin başına iş açtı. Alman savcılar, Saxony-Anhalt eyaletindeki otoyolda gerçekleştirilen sürat rekoruyla ilgili bir soruşturma başlattılar. Edinilen bilgilere nazaran Passer, ulaştığı yüksek sürat nedeniyle 2 yılla yargılanacak.

Almanya otoyollarında sürat limiti yok. Ancak…

Aslına bakacak olursak yüksek sürat, Almanya’da çok da büyük bir sorun değil. Çünkü kanunlara nazaran otoyollarda belirlenmiş olan bir sürat limiti yok. Lakin burada farklı bir durum var. Radim Passer’in kullandığı Bugatti Chiron, Formula 1 araçlarından bile yüksek bir sürate ulaştı. İşte soruşturmanın nedeni de tam olarak bu. Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing tarafından yapılan açıklamalarda, otoyollarda sürat sonunun olmadığı lakin her aracın da makul çerçevelerde hareket etmesi gerektiği söz edildi. Wissing Çek milyoneri kınadı.

Soruşturma sonucunda ne karar çıkar bilinmez fakat beklentiler, milyoner adamın bu sürat düzeyinden dolayı hapse girmeyeceği yönünde. Pekala sizin bu mevzudaki görüşleriniz nelerdir? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

417 km/s sürate ulaşıldığı o anlar:

YouTube video