Pqueen’e Bir Dans Yüzünden Soruşturma Açıldı

Son periyotlarda büyük ses getiren kara para aklama ve dolandırıcılık hadiseleri sonrası Twitch kimi yayıncılarını kaybederken kimi yayıncılar da platformdaki yayınlarına devam ediyorlar. Pqueen ismi ile tanıdığımız Pelin Baynazoğlu da yayınlarına devam eden isimler ortasında.

Kara para aklama skandalı şimdi yeni gündeme gelmişken bir yayınında ferdî bilgileri paylaşılan ve hayli güç bir süreçten geçen Pqueen, artık de apayrı bir olayla karşı karşıya. Bugün attığı bir tweet ile ‘aşırı komik bir konuda’ hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Pqueen, gerçekleştirdiği son yayınında soruşturmanın münasebetini açıkladı; yayını esnasında yaptığı bir ‘dans’.

‘Yaşasın ırkımız dansı’ sebebiyle soruşturma başlatılmış:

Pqueen’in bir yayını esnasında ‘Yaşasın ırkımız, Çin’e bedel kırkımız‘ kelamlarına eğlenceli bir dansla eşlik ettiği imajlar sebebiyle hakkında soruşturma başlatılmış. Birinci olarak gün içinde Twitter’da attığı bir tweet ile, sebebini açıklamadan söz verdiğini söyleyen Pqueen, takipçilerine bir de ‘ipucu’ bırakmıştı.

Ardından bu akşam gerçekleştirdiği yayında durumu açıklığa kavuşturan yayıncı, kelam konusu dans sebebiyle hakkında soruşturma başlatıldığını ve ifade verdiğini söyledi. Hususun en dikkat cazip yanı ise bu görüntü ile Pqueen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etme’ suçlamasıyla karşı karşıya kalması.

Duruma sebep olan şey ise bu dansın bir şahıs tarafından CİMER’e şikayet edilmesi. Başarılı yayıncı tıpkı vakitte kelam konusu olayın gidişatı hakkında belirsizlik olduğunu ve durumun bir davaya dönüşebileceğini de ekledi. Pqueen yaptığı yayında bir de hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması olduğunu söyledi. Bunun sebebi ise isminde Pqueen geçen bir TikTok hesabının yaptığı bir paylaşım.