Instagram, Abonelik Sistemini Test Etmeye Başladı

Yaklaşık 2 ay evvel Instagram’ın içerik üreticileri için yayınlamayı planladığı fiyatlı abonelik sistemini sizlere aktarmıştık. Kullanıcılar bu özellik sayesinde uygun fiyatlarla sevdikleri içerik üreticilerini destekleyebilecekler.

Türkiye fiyatı da ortaya çıkan bu özellik ise nihayet kullanıcılara sunulmaya başlandı. Lakin Instagram’ın abonelik sistemi şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletlerindeki kimi kullanıcıların kullanımına sunulmuş durumda ve şimdi test basamağında.

Abonelere özel içerikler üretilecek

Meta şirketinin CEO’su olan Mark Zuckerberg, bugün paylaştığı gönderisinde Instagram’ın abonelik sisteminin ABD’deki sayılı içerik üreticilerinde test edilmeye başlandığını açıkladı. Teste katılan içerik üreticileri istedikleri vakit abonelik sistemini açıp kapatabilecek.

Açıklanan bilgilere nazaran abonelik sistemi, içerik üreticilerinin abonelerine özel içerikler üretmesine, öyküler atıp canlı yayınlar yapmasına imkân sunacak. Ayrıyeten gönderilerin altına yorum atan kullanıcıların isminin yanında bulunacak olan bir rozet sayesinde içerik üreticileri, yorum yapan aboneleri öteki kullanıcılardan ayırabilecek.

Meta yetkilileri ayrıyeten yaptıkları açıklamada, 2023 yılına kadar abonelik sisteminden rastgele bir pay almayacaklarını da belirtti. Abonelik sisteminin ülkemize ne vakit geleceği ise şimdi kesinleşmiş değil.